36 Rajd Cieszyńska Barbórka - 20 listopada 2010

20 listopada br. zakończył się 36 Rajd Cieszyńska Barbórka, była to 12 Runda Rajdowego Pucharu Polski. Na starcie stanęło 47 załóg RPP i 6 załóg w kategorii „Gość”. Trasa rajdu liczyła 253,70 km w tym 9 odcinków specjalnych liczących 94,35 km na terenie. Błoto na drodze, deszcz oraz trudne technicznie odcinki wymagały od zawodników sporych umiejętności. Jednak pomimo chłodnej i deszczowej aury kibice nie zawiedli i niezwykle gorąco zagrzewali swoich faworytów do walki. Największe emocje wzbudzał jednak przejazd Kajetana Kajetanowicza i Jarosława Barana – Mistrza Polski 2010, którzy w mistrzowski i zwycięski sposób pokonali trasę tegorocznego rajdu.

Natomiast w Klasyfikacji Rajdowego Pucharu Polski pierwsze miejsce zajęła załoga:

Mariusz Nowocień i Bartłomiej Jakubowski jadący samochodem Honda, zaś drugie:

Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka ( Citroen), na miejscu trzecim uklasowała się załoga Automobilklubu Cieszyńskiego: Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Włoch, którzy zarazem zdobyli 2 miejsce w klasie A – 6.

Pozostałe załogi Automobilklubu Cieszyńskiego to:

Damian Tomala i Mateusz Martynek – 6 m w klasyfikacji generalnej i 3 miejsce w A-6

Zbigniew Skucha – Cienciała i Grzegorz Woźny – 14 m w klasyfikacji generalnej i 4 m w A-7

Krzysztof Cieślar i Zbigniew Cieślar – 15 m w klasyfikacji generalnej i 1 m w A – 0

Łukasz Sitek i Kamil Dąbrowski - 23 m w klasyfikacji generalnej i 4 m w A – 0

Rajd ukończyło 31 załóg.

Zarząd Automobilklubu Cieszyńskiego wyraża serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, sędziom sportowym, oraz wszystkim, którzy pracowali podczas 36 rajdu Cieszyńska Barbórka zaś kibicom i sympatykom sportów motorowych za gorący doping.