Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Kanał RSS

'Articles3']

Święto Trzech Braci w Cieszynie - dni pełne emocji

Święto Trzech Braci w Cieszynie - dni pełne emocji

To były trzy dni wspaniałych koncertów, niezapomnianych emocji i wrażeń. A wszystko za sprawą Święta Trzech Braci, które w Cieszynie gości od 1991 roku - z tą różnicą, że wtedy odbywało się nie w czerwcu a we wrześniu. Jedno jednak pozostaje niezmienne, mianowicie impreza co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy widzów - mieszkańców miasta, powiatu i turystów.

więcej »
LAG, dedykowany ekslibris i podziękowania

LAG, dedykowany ekslibris i podziękowania

13 czerwca na cieszyńskim Rynku podczas oficjalnego otwarcia Lag Festiwalu Art and Independent Games Dziekan Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego prof. Małgorzata Łuszcza wręczyła na ręce Ryszarda Macury Burmistrza Cieszyna specjalnie dedykowany ekslibris.

więcej »
Cieszyn vs Łowicz

Cieszyn vs Łowicz

To był bez wątpienia wyjątkowy mecz, nie tylko ze względu na niecodzienny skład drużyn piłkarskich, ale przede wszystkim na czasy do jakich nawiązywał. Retro futbol na 90 min przeniósł wszystkich zawodników i kibiców do czasów polskiej piłki nożnej z okresu międzywojennego.

więcej »
120 lat minęło – jubileusz Domu Dziecka

120 lat minęło – jubileusz Domu Dziecka

15 czerwca uroczyście świętowano 120-lecie powstania nowego budynku Domu Dziecka przy ulicy Kraszewskiego, który do dnia dzisiejszego służy dzieciom i młodzieży. W tym roku również przypada 170 lat od powstania pierwszego cieszyńskiego Domu Sierot.

więcej »
Puck zawitał do Cieszyna

Puck zawitał do Cieszyna

W dniach 16-18 czerwca nasze miasto gościło delegację Pucka – miasta partnerskiego Cieszyna, z którym związany jest już od 17 lat. W niedzielę 17 czerwca goście zaprezentowali Cieszyniakom próbkę tego, co u nich najlepsze – uczestnicy imprezy na Rynku mogli zapoznać się z materiałami promocyjnymi Pucka, poczęstować się tradycyjnym sękaczem i wyjątkową dla tego miasta rybą beloną, a także zobaczyć występ Studia Sztuki Da Capo Al Fine.

więcej »

DOROTA KŁUSZYŃSKA – film z cyklu Pierwsi Niepodlegli

W ramach realizacji ponadregionalnego projektu „Pierwsi Niepodlegli”, rozpoczynamy cykl internetowych premier krótkich filmów – notacji i impresji, poświęconych postaciom kilkunastu najbardziej zasłużonym dla procesu budowy struktur odrodzonego państwa polskiego na terenie Śląska Cieszyńskiego przed stu laty. Zapraszamy do obejrzenia pierwszego krótkometrażowego filmu z tej serii, ukazującego postać Doroty Kłuszyńskiej, członkini Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego. Na kolejny film zapraszamy 27 czerwca.

więcej »

Spotkanie trzech narodów

Za nami niezwykłe wydarzenie. 5 maja strażacy z OSP Cieszyn Bobrek wraz z zaproszonymi gośćmi obchodzili uroczyście Dzień Strażaka, a następnego dnia nastąpiło wprowadzenie relikwii św. Floriana do Kościoła Najświętszej Marii Panny na Bobrku. Spotkanie to było o tyle wyjątkowe, że sprowadziło do Cieszyna reprezentantów trzech narodów i trzech wyznań.

więcej »

Z Cieszyna do Tianjin

2018-05-18

Od 25 kwietnia do 2 maja Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej był w Chinach, by reprezentować Cieszyn i Polskę na 5th China Tianjin Wudadao International Culture Arts Festival. Na tę imprezę Zespół przygotował specjalny program, który reprezentował folklor 5 polskich regionów.

więcej »

10. CIESZYŃSKI FORTUNA BIEG ZA NAMI

2018-05-04

Upalna pogoda, błękitne niebo i wspaniały wiosenny krajobraz przywitały uczestników jubileuszowego 10. Cieszyńskiego Fortuna Biegu. W niedzielę 22 kwietnia do Cieszyna zawitało ponad 1300 uczestników, którzy wystartowali w biegu głównym, z czego aż 1287 dobiegło do mety. Poza tym w biegach młodzieżowych wystartowało ponad 1000 uczestników.

więcej »

Odwiedziny partnerów

2018-05-04

23 kwietnia do Cieszyna zawitała wycieczka z miasta partnerskiego Cambrai (region Nord-Pas-de-Calais) pod wodzą prezesa Stowarzyszenia Cambrai-Cieszyn-Przyjaźń Emmanuela Bastien i jego żony Monique – dobrych duchów współpracy francusko-cieszyńskiej.

więcej »
Strony | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 136 |
Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9