Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Facebook
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na Instagram Wiadomości Ratuszowe TV

   

      


Budzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Listopad 2017
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Kanał RSS

'Articles3']

Ekologiczna impreza na rynku

Ekologiczna impreza na rynku

W piątek, 20 października, przy pięknej jesiennej pogodzie, miał miejsce na rynku w Cieszynie piknik ekologiczny. Wzięli w nim udział uczniowie z cieszyńskich szkół podstawowych, a także niespodziewanie i trochę przypadkowo ich rówieśnicy z Czeskiego Cieszyna i Albrechcic. Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Cieszynie we współpracy z Fundacją „EKO” z Wilkowic przygotował piknik na temat zanieczyszczenia powietrza.

więcej »
IV Wolna Szkoła Nauk Filozoficznych i Społecznych

IV Wolna Szkoła Nauk Filozoficznych i Społecznych

Już po raz czwarty otworzyła w naszym regionie swoje podwoje Wolna Szkoła Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Prof. J. Szczepańskiego. Patron szkoły to urodzony w Ustroniu polski socjolog, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki m.in. Uniwersytetu Łódzkiego, członek i wiceprezes Polskiej Akademii Nauk.

więcej »
Nowości w Bibliotece

Nowości w Bibliotece

Po autobiograficznym pięcioksięgu „Moja walka” Karl Ove Knausgard przygotował dla swoich fanów nowy cykl „Cztery pory roku”. To zbiór osobistych historii inspirowanych codziennością, wpisanych w rytm zmieniających się pór roku. „Lato” stanowi ostatnią, czwartą część serii. Bohater po latach wewnętrznych zmagań odnajduje sens w życiu rodzinnym, jako ojciec dorastających dzieci. Przepełnione refleksją nad miejscem człowieka w świecie „Lato” to idealna propozycja na melancholijną jesień.

więcej »
Terroryści w cieszyńskim więzieniu

Terroryści w cieszyńskim więzieniu

Przyjęcie do jednostki dwóch osób podejrzanych o atak terrorystyczny; pożar na terenie przyległym do zakładu karnego czy zakłócenie spokoju i porządku w więzieniu – takie scenariusze ćwiczyli w Cieszynie funkcjonariusze Służby Więziennej biorący udział w ogólnopolskich ćwiczeniach pod kryptonimem „Jesień 2017”.

więcej »
Medal w finale wojewódzkim dla SP NR 5 w Cieszynie

Medal w finale wojewódzkim dla SP NR 5 w Cieszynie

Faworytki nie zawiodły! Lekkoatletki z gimnazjalnych klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie przeszły jak burza przez system eliminacji miejskich, powiatowych i rejonowych w sztafetowych biegach przełajowych.

więcej »
Medale dla Octagon Team

Medale dla Octagon Team

Octagon Team Cieszyn zdobył 1 miejsce drużynowo na Mistrzostwach Śląska w MMA. Zawody odbyły się w Świętochłowicach 30.10.17 r. (ALMMA 136). Dwa złota, dwa srebra, dwa brązy w MMA oraz srebro w formule No Gi – tak wygląda ostatecznie bilans cieszyńskiej drużyny.

więcej »
Relacja z wizyty w Schwabach

Relacja z wizyty w Schwabach

W dniach 2-5 października 2017 r. przedstawiciele Przedszkola Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie odwiedzili Schwabach. Celem wizyty była realizacja kolejnego etapu współpracy oświatowej między parafiami: cieszyńską a niemiecką. W ramach trzydniowej wizyty zaplanowano m.in. zwiedzanie Schwabach i Norymbergii oraz odwiedzenie licznych zabytków. W drugim dniu odbyła się wizyta w pierwszym przedszkolu St. Lukas – placówce na peryferiach miasta i z dostępem do lasu. Odwiedzającym najbardziej spodobały się tzw. „zielone sale”, a wśród nich „stacja z wagonem” czyli postawiona w lesie przyczepa wyposażona w stoliki i ławki oraz zabawki badawcze (lupy, mikroskopy itp.) Następnie zaplanowana została wizyta w Centrum Rodziny „MatZe” i przedszkolu St. Matthäus. Tutaj uwagę zwiedzających zwróciły „kuchnie dla dzieci” czyli pomieszczenie wyposażone w sprzęty kuchenne dostosowane do wzrostu dzieci. Na zakończenie wizyty w przedszkolu odbyło się spotkanie z wszystkimi pracownikami centrum i przedszkola.

więcej »
Nagrodzona za promowanie szkolnictwa

Nagrodzona za promowanie szkolnictwa

Twierdzi, że nie ma nauki bez konfrontacji, a bogactwa bez różnorodności. Mama, żona, germanistka, nauczyciel, spełniony człowiek i właścicielka spaniela o imieniu Karmel. Wciąż stara się zwolnić swój bieg i nie żałuje, że czasami marzenia się nie spełniają, bo gdyby się spełniały dziś w zaciszu czterech ścian tłumaczyłaby kolejny tekst. A przecież tyle w niej pasji i optymizmu… Tym trzeba się dzielić.

więcej »
DZIEŃ PRZYJACIÓŁ DRZEW

DZIEŃ PRZYJACIÓŁ DRZEW

W piątek 13 października w Przedszkolu nr 19 w Cieszynie obchodziliśmy Dzień Przyjaciół Drzew.

więcej »
Strony | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 129 |
Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9