Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na NK
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na Facebook Wiadomości Ratuszowe TV   

      Cieszyn na Instagram


Budzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Targi Pracy
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Kanał RSS

'Articles3']

 \"Bezpiecznej Akcji Zima - Wesołe ferie!\"

"Bezpiecznej Akcji Zima - Wesołe ferie!"

2018-02-20

W drugim tygodniu ferii zimowych od 5 do 9 lutego na Hali Widowiskowo – Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu „Anima Pro Activ”, przeprowadziło zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży połączone ze spotkaniami profilaktycznymi pn. „Bezpieczna Akcja Zima – Wesołe ferie!”. Zadanie realizowane było ze środków Gminy Cieszyn.

więcej »

O transporcie

24 stycznia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyło się spotkanie Komisji ds. Transportu Kolejowego Śląska Cieszyńskiego. Omówiono na nim opracowanie pn. „Linia kolejowa nr 190 Bielsko-Biała – Cieszyn istotnym elementem rozwoju Śląska Cieszyńskiego w ramach Subregionu Południowego Województwa Śląskiego”, którego głównym redaktorem jest Szymon Oleksiuk. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządów, przez które przebiega linia kolejowa 190, radna Sejmiku Województwa Śląskiego Ewa Żak, a także osoby reprezentujące Koleje Śląskie.

więcej »

Konflikt jako twórcza siła

2017-02-17

Nie ma chyba częściej używanego ostatnio słowa. Wszyscy mamy wrażenie, że żyjemy w czasach przełomu i przesilenia. A przecież konflikty towarzyszą nam od urodzenia. Jak je wykorzystać, by były twórczą siłą? Zamek Cieszyn zaprosił na symboliczne, 13. Urodziny Zamku, by rozmawiać i uczyć się jak wykorzystywać konflikty, by stały się twórczą siłą.

więcej »

Sukces cieszyńskich szachistów

Dobiegły końca trwające od listopada ubiegłego roku szachowe rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski III ligi. Do rywalizacji przystąpiło 18 drużyn z województwa śląskiego. Wyśmienicie zaprezentowali się podopieczni Łukasz Foltyna zdobywając srebrny medal i zarazem prawo do udziału w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów - II ligi szachowej.

więcej »

Zuzanna Legierska mistrzynią Śląska

27 stycznia 2017 r. zostały zorganizowane w Ostrawie Halowe Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Lekkiej Atletyce. Do rywalizacji stanęło kilkuset zawodników w kategoriach seniorów, juniorów i juniorów młodszych. Świetnie wystartowały zawodniczki MUKS „SZS” Cieszyn.

więcej »

Cały Cieszyn wspiera Mateusza Ligockiego

7 lutego był zdecydowanie szczęśliwym dniem dla Mateusza Ligockiego, cieszyńskiego sportowca, który będzie reprezentował Polskę na XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich PyeongChang 2018. Snowboardzista złożył ślubowanie, a zaraz potem otrzymał informację o przyznaniu przez Burmistrza Cieszyna Ryszarda Macurę stypendium sportowego. To nie koniec dobrych wieści – wieczorem w brawurowym stylu wygrał, wraz z bratem Michałem, „Wielki Test o Igrzyskach Olimpijskich” organizowany przez TVP1. Zwycięzcy otrzymali czek na 30 tys. zł, a wygraną przeznaczyli na Fundację Kamili Skolimowskiej.

więcej »

Powrót tonda z obrazem Trójcy Świętej na ul. Głęboką

7 lutego br. tondo z obrazem Trójcy Świętej po zabiegach konserwatorskich i rekonstrukcyjnych i po poświęceniu w kościele pw. św. Marii Magdaleny wróciło na swoje miejsce – na fasadę kamienicy stojącej na rogu ul. Głębokiej 7 i Sejmowej 1. I choć po domu, dla którego tondo było wykonane, nie ma już śladu, kontekst jego powstania prawie 300 lat temu zdecydowanie wart jest wzmianki.

więcej »

Gratulacje dla LOTE

Styczniowa Sesja Rady Miejskiej zainaugurowana została wokalnym występem uczniów oddziału gimnazjalnego w Liceum Ogólnokształcą- cym Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie.

więcej »

Uhonorowany Złotym Laurem

Miło nam poinformować, że Pan Jerzy Wałga, mistrz ślusarstwa narzędziowego oraz mistrz obróbki cieplnej, a także wybitny rusznikarz uhonorowany został Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w Dziedzinie Kultury. Gala wręczenia nagród odbyła się 20 stycznia br. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

więcej »

Najważniejszy jest drugi człowiek

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów PZERI Odział w Cieszynie liczy obecnie 1693 osób, zrzeszając koła terenowe ze Strumienia, Chybia, Zebrzydowic, Ustronia, Wisły i Brennej oraz z Cieszyna, w którym pozostaje 527 członków.

więcej »
Strony | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 134 |
Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9