Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Targi Pracy
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Kanał RSS

'Articles3']

Spotkanie trzech narodów

Za nami niezwykłe wydarzenie. 5 maja strażacy z OSP Cieszyn Bobrek wraz z zaproszonymi gośćmi obchodzili uroczyście Dzień Strażaka, a następnego dnia nastąpiło wprowadzenie relikwii św. Floriana do Kościoła Najświętszej Marii Panny na Bobrku. Spotkanie to było o tyle wyjątkowe, że sprowadziło do Cieszyna reprezentantów trzech narodów i trzech wyznań.

więcej »

Z Cieszyna do Tianjin

2018-05-18

Od 25 kwietnia do 2 maja Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej był w Chinach, by reprezentować Cieszyn i Polskę na 5th China Tianjin Wudadao International Culture Arts Festival. Na tę imprezę Zespół przygotował specjalny program, który reprezentował folklor 5 polskich regionów.

więcej »

10. CIESZYŃSKI FORTUNA BIEG ZA NAMI

2018-05-04

Upalna pogoda, błękitne niebo i wspaniały wiosenny krajobraz przywitały uczestników jubileuszowego 10. Cieszyńskiego Fortuna Biegu. W niedzielę 22 kwietnia do Cieszyna zawitało ponad 1300 uczestników, którzy wystartowali w biegu głównym, z czego aż 1287 dobiegło do mety. Poza tym w biegach młodzieżowych wystartowało ponad 1000 uczestników.

więcej »

Odwiedziny partnerów

2018-05-04

23 kwietnia do Cieszyna zawitała wycieczka z miasta partnerskiego Cambrai (region Nord-Pas-de-Calais) pod wodzą prezesa Stowarzyszenia Cambrai-Cieszyn-Przyjaźń Emmanuela Bastien i jego żony Monique – dobrych duchów współpracy francusko-cieszyńskiej.

więcej »

Dworzec Otwarty

2018-05-04

Wieloletnia inwestycja dobiegła końca. 27 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego. Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej Stanisław Szwed, Członek Zarządu Województwa Śląskiego Henryk Mercik i Starosta Cieszyński Janusz Król.

więcej »
Ondraszek, czyli superman Śląska Cieszyńskiego

Ondraszek, czyli superman Śląska Cieszyńskiego

Już 2 marca na deskach Sceny Lalek „Bajka” Teatru Cieszyńskiego odbędzie się polskojęzyczna premiera spektaklu dla dzieci „O zbójniku Ondraszku” w reżyserii Tomáąa Kočko. Reżyser opowiada o szczegółach najnowszej premiery „Bajki”.

więcej »
Kiedy gubimy własny kompas…

Kiedy gubimy własny kompas…

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie wystawiła 24 lutego prapremierę współczesnego dramatu Petra Zelenki „Job Interviews”. Sztuka została przetłumaczona przez reżyserkę, scenarzystkę i tłumaczkę Krystynę Krauze, która odpowiada za przekład większości wcześniejszych dramatów tego autora.

więcej »
Zakończenie inwestycji

Zakończenie inwestycji

Zakończono realizację projektu pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Czytelni Ludowej w Cieszynie” w ramach inicjatyw inwestycyjnych mieszkańców. Zadanie współfinansowane było ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.

więcej »

Cztery lata Budżetu Obywatelskiego

25 stycznia 2017 r. zostały ogłoszone wyniki czwartej już, cieszyńskiej edycji Budżetu Obywatelskiego 2018. To dobra okazja, by spróbować podsumować, jakie projekty – również w poprzednich edycjach – zgłaszali mieszkańcy Cieszyna. Na jakie potem zagłosowali? Warto też zastanowić się, czego nas te cztery edycje nauczyły i w jaki sposób wykorzystać te doświadczenia podczas organizowania kolejnych edycji?

więcej »
Strony | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 135 |
Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9