Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Listopad 2018
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Laury ziemi cieszyńskiej wręczone

Podczas Uroczystej Sesji Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, wręczono laury dla szczególnie zasłużonych mieszkańców regionu. Stowarzyszenie Samorządowe, które powstało w oparciu o wieloletnia tradycję współpracy w ramach Związku Komunalnego Ziemi Cieszyńskiej tradycyjnie 11 listopada organizuje Uroczystą Sesje Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej. Podczas wydarzenia osoby szczególnie zasłużone dla gmin zostają uhonorowane laurami ziemi cieszyńskiej: Srebrnymi oraz Honorową Złotą Cieszynianką.

W tym roku Laury Srebrnych Cieszynianek wręczone zostały już po raz dwudziesty i trafiły łącznie do 286 osób. W latach 1997 - 2001 przyznawano Statuetkę Złotej Cieszynianki, która trafiła do pięciu osób, a Honorowa Złota Cieszynianka przyznawana od 1997 roku jest już w posiadaniu osiemnastu osób. 11 listopada grono wyróżnionych wzbogaciło się o kolejnych szesnaście osób, które w sposób szczególny zostały uhonorowane i odznaczone przez mieszkańców gmin i miast. Uchwałą władz samorządowych Gminy Cieszyn Laur Srebrnej Cieszynianki za rok 2017 otrzymał Marian Dembiniok – mieszkaniec Cieszyna, dyrektor Muzeum Śląska Cieszyńskiego. To szczególne wyróżnienie na ręce laureata wręczyli Gabriela Staszkiewicz – Przewodnicząca Rady Miejskiej Cieszyna i Ryszard Macura – Burmistrz Miasta Cieszyna. „Za pełną oddania i poświęcenia działalność w obszarze kulturalnym, społecznym oraz współpracy polsko-czesko-słowackiej. Za organizowanie licznych wystaw prezentowanych w kraju i za granicą oraz kwest na odnowę zabytkowych nagrobków Cmentarza Komunalnego w Cieszynie” – brzmi treść wyróżnienia.

Srebrne Cieszynianki otrzymali w tym roku w poszczególnych gminach: Krystyna Żyłka (Brenna), Bronisław Zieliński (Chybie), Marian Dembiniok (Cieszyn), Karol Hałgas (Dębowiec), Jean Claude Hauptmann (Goleszów), Jan Rudol (Hażlach), Paweł Jałowiczor (Istebna), Ryszard Klima (Jaworze), Czesław Kanafek (Skoczów), Łucja i Piotr Czakonowie (Strumień), Michał Bożek (Ustroń), Danuta Szczypka (Wisła), Maria Roskosz (Zebrzydowice), Krystyna Stefańska-Gnida (Powiat Cieszyński).

Laur Honorowej Złotej Cieszynianki za 2017 rok otrzymał ks. Andrzej Czyż zamieszkały w Skoczowie.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9