Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Listopad 2018
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Pieśni Patriotyczne w Warszawie

12 listopada o godz. 13:00 na Zamku Królewskim w Warszawie odbył się ogólnopolski koncert Pieśni Patriotycznych organizowany przez Akcję Katolicką. Wykonawców wyłoniono w trwających wiele tygodni eliminacjach spośród ponad 8,5 tys. zgłoszeń. Wśród wyróżnionych znalazła się Sandra Sikora – mieszkanka Kaczyc i uczennica II Technikum ZSEG im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej przy Placu Londzina w Cieszynie.

Niedzielny występ był również szczególnym wyróżnieniem dla instruktora muzycznego Sandry – Mariana Zaleskiego, pod którego opieką artystyczną od kilku lat znajduje się wokalistka i który jest współtwórcą jej sukcesów. Marian Zaleski (na co dzień – mieszkaniec Kończyc Wielkich, nauczyciel muzyki w cieszyńskiej SP 5/gimnazjum nr 3  oraz instruktor śpiewu w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach) jest kompozytorem muzyki do wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – „Elegia o chłopcu polskim”. Pieśń została wykonana przez Sandrę podczas wspomnianego koncertu. Drugim utworem wybranym przez jury, który zaśpiewała Sandra, była „Moja Litania” – piosenka Leszka Wójtowicza w opracowaniu muzycznym Mariana Zaleskiego. Sandra Sikora jest m.in. laureatką Grand Prix XVI Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek w Bielsku Białej.

W koncercie na Zamku Królewskim w Warszawie wzięli udział wybitni przedstawiciele hierarchii Kościoła Katolickiego oraz przedstawiciele rządu. Wydarzenie zorganizowała Akcja Katolicka.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9