Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Listopad 2018
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Cieszyńskie Soroptymistki w Cambrai

W dniach 12-15 października 2017 r. jako członkinie Międzynarodowej Organizacji Soroptimist International Klub w Cieszynie odwiedziłyśmy Cambrai (Francja) – miasto partnerskie Cieszyna. W Cambrai działa już od 47 lat Klub Soroptimist i z tak doświadczonym Klubem w roku 2014 został podpisany dokument Friendship Link Confirmation pomiędzy SI Cambrai a SI Cieszyn.

Nasza współpraca to między innymi wymiana doświadczeń w podejmowanych działaniach soroptymistycznych na rzecz kobiet i środowiska lokalnego. Ważnymi wydarzeniami w naszych kontaktach są również wizyty – francuskie soroptymistki odwiedziły Cieszyn w 2016 r. Nasza wizyta w Cambrai miała bardzo bogaty program i rozpoczęła się od spotkania z władzami miasta w pięknym zabytkowym Ratuszu.

Zwiedziłyśmy znane muzeum Henri Matisse’a z jego pracami, ale także pracami Picassa czy Marca Chagalla, zakłady DESPINOY – jedynego wytwórcę najpopularniejszych francuskich cukierków oraz przepiękny Theatre de Cambrai. Miałyśmy też możliwość zobaczyć wiele innych ciekawych architektonicznie zabytków w tym historycznym mieście. Zostałyśmy serdecznie przyjęte w domach naszych francuskich przyjaciół, był więc czas na degustacje regionalnej francuskiej kuchni, jak i omówienie propozycji naszych działań i wspólnych projektów.

Ta wizyta była wyjątkowa, pełna wrażeń i ogromnej serdeczności francuskich soroptymistek i ich rodzin. Mamy nadzieję, że nasza współpraca z francuskim Klubem Soroptimist to wartość dodana w działaniach partnerskich Cambrai i Cieszyna.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9