Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Listopad 2018
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Listopadowy koncert PSM

9 listopada uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej im. I. Paderewskiego w Cieszynie zaprosili mieszkańców na uroczysty koncert, który zabrzmiał w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie.

- Po raz kolejny dzięki wsparciu finansowemu Miasta Cieszyna i życzliwości dyrekcji teatru, uczniowie i nauczyciele PSM prezentują umiejętności artystyczne na tej wyjątkowej estradzie. Cenimy wsparcie i zainteresowanie naszą działalnością – mówiła, witając zebranych Katarzyna Kamińska, Wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie.

Tegoroczny koncert zmodyfikował nieco formułę wydarzenia oraz wprowadził pełne nowości. Przykładem tego była prezentacja nowych instrumentów. W bieżącym roku szkolnym do oferty edukacyjnej PSM wprowadziła możliwość kształcenia się w grze na altówce i fagocie. Po latach przerwy reaktywowana została klasa waltorni. Szkoła czyni również intensywne starania w celu otwarcia klasy perkusji z początkiem nowego roku szkolnego.

Koncert oprócz tego, iż pozwolił zabrzmieć niektórym z wymienionych wcześniej instrumentom, był również okazją do prezentacji nowych pedagogów placówki. Grono wykonawców uzupełnili najzdolniejsi soliści oraz wspaniałe zespoły. Z całą pewnością listopadowy koncert był pełen artystycznych wrażeń oraz inspiracji.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9