Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Listopad 2018
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Październikowe atrakcje w Przedszkolu nr 8

W październiku wiele się działo w Przedszkolu nr 8 – dzieci zaprzyjaźniały się z owocami i warzywami, uczyły o szyciu i przyborach krawieckich, a w ramach warsztatów „Andrzejkowe wróżby” z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej poznawały lokalne tradycje.

Grupa „Sówek”, a także grupa „Biedronek” z Przedszkola nr 8 w Cieszynie miały zajęcia o smacznych i zdrowych owocach i warzywach. Dzieci wraz ze swoją opiekunką przygotowywały pyszny sok z jabłek i marchewek – przewidziano również jego degustację.

Grupę „Sówek” odwiedziła Pani Krawcowa (prywatnie mama Mateusza), która pokazywała dzieciom krawieckie przybory: maszynę do szycia, nici, tkaniny, guziki, naparstek, zamki itp. Dzieci dostały w prezencie uszyte „sówki” – maskotki, a żeby poczuły się jak prawdziwi krawcy, musiały same wypchać je wkładem. W ramach krawieckich wprawek mogły poćwiczyć pisanie kredą po tkaninie, a także na własne oczy zobaczyć, jak od początku do końca powstaje „sówka”.

Grupa „Krasnoludków” wraz ze swoimi nauczycielkami wzięła udział w warsztatach „Andrzejkowe wróżby” z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. Dzieci miały możliwość nauczenia się nowego ludowego tańca oraz powróżyć, kim zostaną w przyszłości i jaki prezent przyniesie im Mikołaj. Największą atrakcją warsztatów było pieczenie palucha wiedźmy i pyszny poczęstunek – chleb z regionalnym miodem i dżemem.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9