Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Kalendarz profilaktyczny z pracami dzieci

23 stycznia w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Cieszyna na rok 2017. W plastycznym zmaganiach udział wzięło łącznie 89 uczniów z cieszyńskich szkół podstawowych. Autorami 19 prac byli uczniowie klas I-III, 70 natomiast uczniowie klas IV-VII.

- Spośród wszystkich prac jury postanowiło wyróżnić 17, z czego 13 najlepszych umieszczono w kalendarzu profilaktycznym na rok 2018. Wszyscy podziwialiśmy staranność ich wykonania – podkreślała Helena Smolarz, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie, dziękując za zaangażowanie inicjatorowi konkursu, Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie w osobie st. asp. Tomasza Pszczółki z Wydziału Prewencji KPP Cieszyn.

Zwycięzcom konkursu plastycznego gratulował Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna, składając na ręce nagrodzonych dzieci, opiekunów, rodziców i osób zaangażowanych w inicjatywę podziękowania, zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnych odsłonach konkursu plastycznego. – Dzięki takim akcjom jak ta, możecie rozwijać swoje talenty i pokazywać je na zewnątrz. To dla nas bardzo ważne. Potrzebujemy takich ludzi. Zaangażowanych i aktywnych – mówił Burmistrz.

Słowa podziękowania złożył również przedstawiciel KPP w Cieszynie, zwracając uwagę na zaangażowanie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Mam nadzieję, że konkurs będzie naszą tradycją, a dzisiejszy dzień ją właśnie zapoczątkował. Wierzę, że wpisze się na stałe w profilaktykę naszego miasta – dodał na zakończenie st. asp. Tomasz Pszczółka.

Spotkanie było również okazją do zapoznania się z historią Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza. O jej dziejach opowiedział sam gospodarz.

 

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9