Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na NK
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na Facebook Wiadomości Ratuszowe TV   

      Cieszyn na Instagram


Budzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Targi Pracy
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2018
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Miłość jak z bajki

W tym roku na deskach cieszyńskiego teatru już po raz XX zabrzmiało wydarzenie, którego celem jest pomoc cieszyńskiemu Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.

W piątek (26.01) przez niemal trzy godziny swoje niezwykłe talenty wokalne, muzyczne, taneczne i aktorskie prezentowali młodzi artyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie oraz ich przyjaciele. Tematem przewodnim koncertu była oczywiście miłość.

- Miłość, która jest ponad wszystkimi podziałami i przeciwnościami losu. To z niej wśród młodzieży naszej szkoły wzięła się idea pomocy dla cieszyńskiego hospicjum, która ich łączy od 20 lat i przyciąga tłumy dobrych ludzi. Wyjątkowy jubileusz wyjątkowego wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w mieście – podkreślają organizatorzy Koncertu Walentynkowego na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.

Wracając pamięcią wstecz, warto podkreślić, że ta szczytna inicjatywa zawdzięcza początek młodzieży, która postanowiła wykorzystać swoje zdolności, by pomóc innym.

Jak przystało na jubileusz, tego dnia nie mogło zabraknąć okolicznościowego tortu i wspomnień. Minutą ciszy uczczono pamięć dr. Tadeusza Niwińskiego, społecznika oraz pierwszego prezesa cieszyńskiego Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty, który zmarł w grudniu ubiegłego roku.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9