Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na NK
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na Facebook Wiadomości Ratuszowe TV   

      Cieszyn na Instagram


Budzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Targi Pracy
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2018
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Cały Cieszyn wspiera Mateusza Ligockiego

7 lutego był zdecydowanie szczęśliwym dniem dla Mateusza Ligockiego, cieszyńskiego sportowca, który będzie reprezentował Polskę na XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich PyeongChang 2018. Snowboardzista złożył ślubowanie, a zaraz potem otrzymał informację o przyznaniu przez Burmistrza Cieszyna Ryszarda Macurę stypendium sportowego. To nie koniec dobrych wieści – wieczorem w brawurowym stylu wygrał, wraz z bratem Michałem, „Wielki Test o Igrzyskach Olimpijskich” organizowany przez TVP1. Zwycięzcy otrzymali czek na 30 tys. zł, a wygraną przeznaczyli na Fundację Kamili Skolimowskiej.

Ślubowania olimpijskie przed XXII Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi PyeongChang 2018 rozpoczęły się 30 stycznia. 7 lutego złożyli je snowboardziści: Mateusz Ligocki i Zuzanna Smykała oraz trener Mariusz Kufel i fizjoterapeuta Piotr Skowroński, którzy odebrali nominacje do Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018. Słowa przysięgi odczytali Zuzanna Smykała i Mariusz Kufel, a przyjął je wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Mieczysław Nowicki. Olimpijczycy złożyli także autografy na fladze olimpijskiej. Dla Mateusza Ligockiego specjalizującego się w snowcrossie będą to już czwarte zimowe igrzyska olimpijskie w karierze. Wcześniej uczestniczył w igrzyskach w Turynie (2006), Vancouver (2010) i Soczi (2014).STYPENDIUM SPORTOWEPo ślubowaniu Naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie Cezary Cieńciała przekazał cieszyńskiemu snowboardziście informację o przyznaniu stypendium sportowego celowego w związku z wyjazdem na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018 oraz list gratulacyjny od Burmistrza Miasta Cieszyna Ryszarda Macury, który napisał m.in.: „Pozostaję pod ogromnym wrażeniem Pana umiejętności i sportowego wyczynu, jakim jest start w olimpijskich zmaganiach już po raz czwarty z rzędu. Niech nie opuszcza Pana wytrwałość w podejmowaniu wyzwań oraz w dążeniu do realizacji założonych celów. (…) Cały Cieszyn będzie Pana wspierał podczas rywalizacji na snowboardowym torze”.WIELKI TEST W TVP1Jeśli potraktować występ naszego sportowca podczas Wielkiego Testu w TVP1 jako wróżbę, to nie musimy się chyba martwić o rezultat tegorocznych sportowych zmagań w PyeongChang. W tandemie z bratem Michałem, również snowboardzistą, okazali się niepokonani. W finale wyjątkowo w tym roku trudnego „Wielkiego Testu o Igrzyskach Olimpijskich” pokonali Arletę Bojke i Szymona Kołeckiego, wygrywając w pięknym stylu. Test był doskonałą okazją do ponownego przeżycia wielkich triumfów Wojciecha Fortuny, Adama Małysza, Justyny Kowalczyk czy Kamila Stocha. Mamy nadzieję, że rozpoczynające się igrzyska dostarczą nam podobnych emocji, a wśród zwycięzców, którzy staną na podium, będzie nasz reprezentant, Mateusz Ligocki. Cały Cieszyn trzyma kciuki!


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9