Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Spotkanie Cieszyńskiej Rady Biznesu

15 lutego w cieszyńskim Ratuszu odbyło się spotkanie Cieszyńskiej Rady Biznesu, która powołana została w celu współdziałania władz miasta z przedstawicielami środowiska gospodarczego w kształtowaniu polityki gospodarczej oraz współpracy na rzecz rozwoju Cieszyna.

Wszystkim nam zależy na tym, by nasze miejscowości rozwijały się prężnie, ludziom dobrze się mieszkało a praca, którą podejmujemy dawała satysfakcję – mówił, otwierając lutowe spotkanie, Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna.

Następnie głos zabrał Starosta Cieszyński Janusz Król, przybliżając zebranym ofertę szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Cieszyński. – Propozycja dla młodzieży jest bardzo szeroką, rodzi się jednak pytanie, co możemy zrobić, żeby młodzi ludzie wybierali proponowane zawody. Zapotrzebowanie rynku nie zawsze pokrywa się z wyborem dalszej ścieżki kształcenia – podkreślał Starosta Cieszyński.

Spotkanie Cieszyńskiej Rady Biznesu było również okazją do omówienia tematu drugiej edycji Targów Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie oraz trwających obecnie przygotowań do wydarzenia, które stanowi pewnego rodzaju forum. – Forum, które pokazuje zarówno potrzeby przedsiębiorców, jak również dociera do osób poszukujących zatrudnienia oraz dalszej ścieżki kształcenia – podkreślał Aleksander Cierniak Wiceburmistrz Cieszyna, przybliżając zebranym podsumowanie minionej edycji Targów.

Nie zabrakło również przedstawienia informacji dotyczącej organizowanych w cieszyńskim Urzędzie Miasta płatnych stażów dla osób, które mogą pochwalić się wysokimi wynikami na egzaminie maturalnym. Na zakończenie przyszedł czas na podsumowania oraz wspólne refleksje. Swoimi spostrzeżeniami podzielili się między innymi również przedstawiciele przedsiębiorstw oraz instytucji.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9