Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Konferencja naukowa w SP 2

25 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddz. Integracyjnymi w Cieszynie odbyła się konferencja naukowa pn. „Dorobek edukacyjny Śląska Cieszyńskiego, pierwsze spotkanie z cyklu: „Moja mała ojczyzna w edukacji”.

Przedsięwzięcie kierowane jest do nauczycieli powiatu cieszyńskiego i ma na celu poszerzanie wiedzy z zakresu regionalizmu.

Zebrani wysłuchali wykładu mgra Wojciecha Grajewskiego pt. „Życie i dzieło księdza Leopolda J. Szersznika oraz dokonania jego uczniów”. Dr Jadwiga Miękina-Pindur przygotowała wystąpienie pt. „Szerzenie polskości na Śląsku Cieszyńskim w XIX w. – rola i działalność Pawła Stalmacha”. Ostatnia z prelegentów, dr Jadwiga Picha, przybliżyła tematykę pierwszych polskich (rodzimych) podręczników szkolnych dla ewangelickich szkół ludowych na Śląsku Cieszyńskim. Organizatorzy cieszą się, że zainteresowani przybyli do „Dwójki” z różnych miejsc naszego powiatu. Mają nadzieję na kolejne wspólne spotkania, które będą gromadziły jeszcze więcej miłośników naszego regionu. Składają ogromne podziękowania dla wszystkich prelegentów. Pomysłodawczynią spotkań była Joanna Kulesza, a udało się je zorganizować przy ogromnym wsparciu dyrektor SP 2 Katarzyny Gładczak i członków grona pedagogicznego. Konferencję objął patronatem Burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9