Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2019
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Puck zawitał do Cieszyna

W dniach 16-18 czerwca nasze miasto gościło delegację Pucka – miasta partnerskiego Cieszyna, z którym związany jest już od 17 lat. W niedzielę 17 czerwca goście zaprezentowali Cieszyniakom próbkę tego, co u nich najlepsze – uczestnicy imprezy na Rynku mogli zapoznać się z materiałami promocyjnymi Pucka, poczęstować się tradycyjnym sękaczem i wyjątkową dla tego miasta rybą beloną, a także zobaczyć występ Studia Sztuki Da Capo Al Fine.

Otwarcia części artystycznej dokonały Gabriela Staszkiewicz, Przewodnicząca Rady Miejskiej, a także Hanna Pruchniewska, Burmistrz Pucka. - Witam Cieszyniaków i Cieszynianki, mam nadzieję, że dzisiejszym występem i stoiskami z materiałami promocyjnymi i rozmowami z mieszkańcami Pucka zachęcimy Państwa do tego, by przyjechać do najstarszego miasta Kaszub Północnych. W tym roku mamy święto – 670 lat istnienia miasta – i w tym bardzo ważnym momencie dla nas wszystkich będzie nam bardzo miło przywitać Państwa u nas.

Następnie na scenę wyszli członkowie Studia Sztuki Da Capo al Fine. Podczas półtoragodzinnego występu zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne, gromadząc na cieszyńskim Rynku niemałą widownię, która z zainteresowaniem śledziła muzyczne historie, jakie były rozgrywane na ich oczach. Ponad dziesięć układów choreograficznych, piękne stroje, niezwykłe wokale – występ Da Capo Al Fine zrobił wrażenie absolutnie na wszystkich.

Mimo, że przedstawiciele Pucka wrócili już nad morze, pozostawili po sobie wystawę sztuki, którą każdy może zobaczyć w Galerii SSM „W przejściu” przy ul. Błogockiej 24. Wystawa „Artystyczny melanż”, która będzie dostępna do 28 czerwca, prezentuje prace malarskie i fotograficzne. Nadmorski styl w sercu Śląska Cieszyńskiego? Jak najbardziej!

Tekst i foto: AB

   

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9