Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Listopad 2018
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

120 lat minęło – jubileusz Domu Dziecka

15 czerwca uroczyście świętowano 120-lecie powstania nowego budynku Domu Dziecka przy ulicy Kraszewskiego, który do dnia dzisiejszego służy dzieciom i młodzieży. W tym roku również przypada 170 lat od powstania pierwszego cieszyńskiego Domu Sierot.

Z tej okazji w ogrodzie placówki spotkały się osoby, które przez lata tworzyły przystań dla najbardziej poszkodowanych przez los i bezbronnych, pozbawionych rodzicielskiej miłości i opieki dzieci. Tego dnia wśród zaproszonych gości nie zabrakło osoby szczególnej – byłej wychowanki Domu Dziecka w Cieszynie Pani Ireny Gawlas, która w swoich wspomnieniach powróciła do dziecięcych lat, ulubionych opiekunek, nawiązanych przyjaźni i listu, który pisany przez brata po blisko 70 latach został jej niedawno przekazany do rąk. Tego dnia nie zabrakło wzruszeń i łez przeplatanych radosnymi opowieściami.

W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele władz lokalnych, osoby związane z cieszyńskim Domem Dziecka, wychowankowie, wolontariusze, przyjaciele, darczyńcy. Po części oficjalnej i wystąpieniu zaproszonych gości przyszedł czas na wręczenie honorowych medali Przyjaciela Dzieci oraz prezentację filmu pt.: „Wspomnienia”. Świętowaniu towarzyszył słodki poczęstunek, kiermasz rozmaitości i wystawa fotografii. Dzień zakończył się spotkaniem byłych wychowanków Domu Dziecka w Cieszynie.

Tekst i foto: BSK

 

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9