Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2019
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Cieszyn vs Łowicz

To był bez wątpienia wyjątkowy mecz, nie tylko ze względu na niecodzienny skład drużyn piłkarskich, ale przede wszystkim na czasy do jakich nawiązywał. Retro futbol na 90 min przeniósł wszystkich zawodników i kibiców do czasów polskiej piłki nożnej z okresu międzywojennego.

W sobotę na stadionie „Pod Wałką” naprzeciw siebie stanęły drużyny Cieszyna i Łowicza w strojach kadry narodowej z lat 1924-1929. W czasie towarzyskiego spotkania padło wiele bramek i choć liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, zawodników nawet przez moment nie opuszczał sportowych duch rywalizacji. Klimatu z minionej epoki dodawała Orkiestra Dęta „Cieszynianka” przygrywając marsze wojskowe w czasie meczu.

W drużynie cieszyńskiej reprezentacji nie zabrakło byłych zawodników klubu Piast, wśród nich zagrał m.in. Ireneusz Jeleń, a także zaproszonych gości. Na murawie z orłem na piersi pojawił się również Burmistrz Miasta Ryszard Macura wspierając drużynę gospodarzy. - To wydarzenie świetnie wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego cieszę się i dziękuję członkom Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty z Łowicza - nadmieniał w przerwie meczu włodarz miasta.

W „Historycznym Meczu” nad Olzą, który zorganizowano w ramach obchodów tegorocznego Święta Trzech Braci, gospodarze rozgromili wynikiem 11:5 drużynę z Łowicza. W czasie spotkania, prócz lidera drużyny - Ireneusza Jelenia, bramki dla gospodarzy zdobyli m. in. Wojciech Kajstura, Henryk Kuchejda, Adrian Tomica i Tomasz Kołder.

Tekst i foto: Krzysztof Telma


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9