Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2019
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

LAG, dedykowany ekslibris i podziękowania

13 czerwca na cieszyńskim Rynku podczas oficjalnego otwarcia Lag Festiwalu Art and Independent Games Dziekan Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego prof. Małgorzata Łuszcza wręczyła na ręce Ryszarda Macury Burmistrza Cieszyna specjalnie dedykowany ekslibris.

Ten wyjątkowy i jedyny taki egzemplarz wykonany został przez artystę, grafika Marka Krzysztofa Bąka, który jest autorem blisko 500 znaków, a swój dorobek prezentował na blisko 56 indywidualnych wystawach w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Danii, USA i Kuwejcie. Brał również udział w około 120 prezentacjach zbiorowych w kraju i za granicą.

Projekt oparty jest na współpracy trzech uczelni: Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu w Ostrawie i Uniwersytetu Świętych Cyryla i Metodego w Trnawie. Wybór tych uczelni podyktowany jest faktem, że to właśnie tam realizowana jest dydaktyka związana z grami.

Uczestników Lag Festival of Art and Independent Games powitał gospodarz miasta, składając szczególne podziękowania na ręce Dziekana Wydziału Artystycznego UŚ, akcentują szczególną współpracę z uczelniami w Tranvie (Słowacja) i Ostravie (Republika Czeska) i zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia.

Po części oficjalnej przyszedł czas na prezentację projektów powstałych podczas warsztatów studenckich, wręczenie nagród i wyróżnień.

Tekst i foto: BSK

   

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9