Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2019
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Walny Zjazd SITPChem

19 czerwca w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza odbył się walny Zjazd Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego Oddział w Cieszynie.

Gości powitał Burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura, przybliżając przy okazji spotkania historię cieszyńskiego Ratusza wraz z historią Sali Sesyjnej, w której gościli zebrani. Tego dnia nie zabrakło również podziękowań skierowanych w stronę wszystkich osób, które przez lata tworzyły tę gałąź przemysłu, współuczestniczyły w nim i przekazywały swoje dziedzictwo dalej.

9 walny zjazd SITPChem był okazją do podsumowania działalności Stowarzyszenia, którego pierwsze Koło powołane zostało w 1959 r. przy Cieszyńskiej Fabryce Farb i Lakierów. Koło należało do Oddziału SITPChem w Katowicach a następnie w Oświęcimiu.

Tego dnia dokonano między innymi również wyboru Prezydium Zjazdu: Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego i Sekretarza, przyjęto także listy kandydatów w wyborach do Zarządu Oddziału, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Warto nadmienić, że rok 2018 jest dla Stowarzyszenia SITPChem rokiem wyborczym. Do końca czerwca odbywają się wybory władz w poszczególnych oddziałach Stowarzyszenia.

Warto podkreślić, że choć lata mijają misją Stowarzyszenia wciąż pozostaje propagowanie i upowszechnianie wiedzy inżynierskiej i patriotyzmu gospodarczego, z dbałością o wzajemną jedność interesów inżynierów i techników i przemysłu chemicznego.

Tekst i foto BSK


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9