Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2019
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Aktywne lato z Ondraszkiem

9 czerwca 2018r. odbył się Rowerowy Dzień Dziecka z Ondraszkiem, zaś parę dni później miłośnicy kolarstwa wzięli udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Po raz kolejny uczestnicy imprez udowodnili, że mieszkańcy Ziemi Cieszyńskiej uwielbiają aktywny wypoczynek.

Rowerowy Dzień Dziecka rozpoczął się przy ul. A. Bolko-Kantora w Cieszynie. W rajdzie udział wzięło ok. 50 dzieci wraz z opiekunami. Podczas przerw w jeździe, które urządzono przy Hali Widowiskowo-Sportowej i w Boguszowicach pod wiaduktem, komandor rajdu „Olo” Aleksander Sorkowicz przybliżył historię usytuowanego opodal mostu kolejowego nad rzeką Olzą, a prezes klubu „Rechtór” Zbigniew Pawlik opowiedział historię schronu bojowego z wojny obronnej 1939r. oraz budowy obwodnicy Cieszyna wraz z wiaduktem. Meta rajdu miała miejsce w ośrodku militarnym „Garnizon” w dzielnicy Mała Łąka. Po posiłku z grillowanych kiełbasek krótką prelekcję na temat praw i obowiązków rowerzystów w ruchu drogowym wygłosił Kazimierz Płusa, komendant Straży Miejskiej. Następnie uczestnicy podzielili się na zespoły i wzięli udział w przygotowanych konkursach. Celem rajdu było popularyzowanie turystyki rowerowej, aktywny wypoczynek na rowerze, poznanie walorów cieszyńskich terenów rekreacyjnych, popularyzacja wiedzy o Cieszynie oraz praw i obowiązków rowerzysty jako uczestnika ruchu drogowego.

Kolejna okazja do spędzenia aktywnie czasu wolnego nastąpiła 17 czerwca 2018, kiedy odbyła się kolejna edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego. W rajdzie udział wzięło ok. 90 uczestników, przedstawicieli aż czterech pokoleń. Licznie reprezentowana była grupa dzieci i młodzieży, a największymi zespołami zorganizowanymi były „Przerzutka” Zebrzydowice i „Ondraszek” Cieszyn. Startujących podzielono na mniejsze zespoły według skali trudności przewidywanego przejazdu. Trasy liczyły ok. 20 km i prowadziły przez malownicze tereny gminy Goleszów do gospodarstwa agroturystycznego „U Brzezinów”, gdzie zorganizowano metę. Po krótkim odpoczynku przystąpiono do realizacji zaplanowanego bloku sportowo-rekreacyjnego. Odbyły się następujące konkurencje:
- konkurs rysunkowy dla dzieci „Mama, tata, rower i ja”. Wszystkie prace wykonane kredą na kartonach przez naszych milusińskich zostały nagrodzone upominkami;
- konkurs wymiany dętki w rowerowym kole na czas;
- konkurs rzutu oponą;
- konkurs rowerowy tor przeszkód.
Zwycięzcy we wszystkich zmaganiach konkursowych otrzymali nagrody rzeczowe. Najbardziej oczekiwaną częścią imprezy było wręczenie ufundowanych pucharów w kategoriach „rodzina rajdowa”, „rajdowi seniorzy”, „najliczniejsza grupa zorganizowana”, „rajdowy junior”, „najmłodszy uczestnik rajdu”. Ostatnią nagrodę zdobył 2,5-letni chłopiec, który przyjechał na imprezę z dziadkami aż z Wodzisławia Śląskiego. Gratulujemy!

Zbigniew Pawlik
Prezes TKK PTTK „Ondraszek”

 

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9