Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2019
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

II Turniej Golfowy Święta Trzech Braci

W sobotę 16 czerwca odbył się w Ropicach już drugi z kolei Turniej Golfowy Święta Trzech Braci. Do turnieju zgłosiło się w tym roku 66 zawodników z obu brzegów Olzy. Włączając turniej golfowy w obchody Święta Trzech Braci, organizatorzy wzięli sobie za cel integrację Czechów i Polaków poprzez grę w golfa.

W związku z tym impreza rozpoczęła się od wspólnego śniadania w restauracji na polu golfowym. Gra odbywała się w 4 osobowych grupach mieszanych, składających się z 2 osób z Polski i 2 osób z Czech. W turnieju prowadzona była klasyfikacja par oraz drużynowa, gdzie zawodnicy z Polski i Czech walczyli o puchar przechodni. W 2017 roku o 1 uderzenie lepsi okazali się Polacy. Z kolei tegoroczną edycję zdecydowanie wygrali Czesi, wyprzedzając Polaków na finiszu o 33 uderzenia. Puchar przechodni powędrował więc do Starosty Czeskiego Cieszyna, a stan rywalizacji po dwóch edycjach turnieju zrównał się i wynosi 1:1. Polską stronę w turnieju reprezentowali m.in. cieszyńscy olimpijczycy Mateusz i Michał Ligoccy.

Równolegle do turnieju golfa odbywała się w tym samym czasie Akademia golfa dla początkujących. Każdy chętny mógł pod okiem profesjonalnych trenerów spróbować swoich sił w grze w golfa. Głównym jednak celem było zachęcenie do aktywności na świeżym powietrzu, w uroczych miejscach, jakie znajdują się na polu golfowym w niedalekich Ropicach.

Co było trzeba ze sobą zabrać? Jak zwykle dobry humor i przyjaciół. Tak też się stało i na akademii golfowej można było spotkać pary małżeńskie, grupy przyjaciół, a także całe rodziny. Akademię odwiedziło ponad 45 osób z obu państw.

Wydział Sportu


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9