Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2019
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Turniej Finałowy Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach za nami

22 czerwca 2018 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków rozpoczęły się zmagania najlepszych hokeistów na rolkach w Polsce. Do Cieszyna przyjechało osiem ekip, które przez 3 dni rywalizowały o tytuł Mistrza Polski 2018. W piątek o godzinie 17.30 rozpoczęło się oficjalne otwarcie Mistrzostw PLHR. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz: Burmistrz Miasta Cieszyna – Ryszard Macura, Starosta Powiatu Cieszyńskiego – Janusz Król, Naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszyna – Cezary Cieńciała, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej – Przemysław Drabek oraz przedstawiciel Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich - Adam Rozenberg. Po oficjalnej gali odbył się pokaz jazdy Freestyle Slalom przeprowadzony przez Karolinę Sobczak i Kamila Wieczorka z Tempish Polska oraz Break The Borders.

Po długiej i emocjonującej sobocie poznaliśmy pary półfinałowe:
Mad Dogs Sopot - Bombers Malbork oraz Polonia Bytom - Marsjanie Opole. Walkę o 7. miejsce zagrała Kadra U18 z ŁKH Łódź, a o 5. miejsce gospodarze LUCE Bielsko-Biała z HC Pantery Cieszyn. W trzecim decydującym dniu finałów, po ostrej rywalizacji w meczu o 7 miejsce zwyciężyła Kadra U18 z ŁKH Łódź wynikiem 5:4 natomiast LUCE Bielsko-Biała w meczu o 5. miejsce pokonało HC Pantery Cieszyn 8:2. Pierwszy półfinał rozegrał się pomiędzy Mad Dogs Sopot - Bombers Malbork. Zawodnicy z Malborka musieli uznać wyższość przeciwników z Sopotu przegrywając 4:8. W drugim półfinale po bardzo ostrej walce ostateczne do finału przeszła drużyna z Bytomia pokonując zeszłorocznego Mistrza PLHR Marsjanie Opole 3:0.Ostatnie dwa mecze wielkiego finału były bardzo widowiskowe. Mecz o 3. miejsce pomiędzy Marsjanie Opole - Bombers Malbork zakończył się wynikiem 9:7.

Mistrzem Polski w tym roku okazała się drużyna z Mad Dogs Sopot pokonując swojego rywala - Polonię Bytom 3:2. Podczas całego turnieju wielu zawodników wykazało się nadzwyczajnymi umiejętnościami i skutecznością. Podczas oficjalnego zakończenia i podsumowania Mistrzostw wręczono nagrody indywidualne.

Końcowa tabela turnieju prezentuje się następująco:
8 miejsce - ŁKH - Łódzki Klub Hokejowy
7 miejsce - Kadra U-18
6 miejsce - CJTH Czarne Pantery
5 miejsce - LUCE Bielsko-Biała I
4 miejsce - Bombers Malbork
3 MIEJSCE - TH Marsjanie Opole
2 MIEJSCE - TMH Polonia Bytom
1 MIEJSCE - Sopocki Klub Hokejowy Mad Dogs Sopot

Organizatorem imprezy była Fundacja LUCE oraz Klub Sportowy LUCE Cieszyn przy ścisłej współpracy i wsparciu Urzędu Miejskiego w Cieszynie, Polski Związek Sportów Wrotkarskich i Polska Ligi Hokeja na Rolkach.

KS LUCE


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9