Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2019
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

INDUSTRIADA jest kobietą!

Takie hasło przyświecało organizatorom tegorocznego Święta Szlaku Zabytków Techniki INDUSTRIADA, które odbyło się 9 czerwca br. w całym województwie śląskim, a w Cieszynie w Muzeum Drukarstwa oraz Browarze Zamkowym. Do Cieszyna zjechało sporo turystów, pasjonatów zabytków techniki. Mając do dyspozycji dwa obiekty na szlaku oraz piękne, zabytkowe miasto, nie mogli narzekać na nudę. Głównym punktem programu było oczywiście bezpłatne zwiedzanie obiektów z przewodnikami. Ale organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje, jak pokaz kulinarny w browarze czy konkurs z nagrodami w Muzeum Drukarstwa. Tam też odbyło się sympatyczne spotkanie z byłymi pracownicami Cieszyńskiej Drukarni Wydawniczej - w myśl przewodniego hasła Industriady. Ciekawe opowieści pań przywróciły choć na chwilę obraz świata, którego już nie ma. Odnotowano zadowalającą frekwencję, choć w szczytowych momentach było niespodziewanie bardzo ciasno. O ile trzeba przyznać, że rekordy frekwencyjne osiągane podczas Nocy Muzeów są nie do pobicia, to jednak cieszy fakt, że w Industriadzie biorą udział w zdecydowanej przewadze goście spoza Cieszyna, a w wielu przypadkach są to całe rodziny z dziećmi.
Warto przy okazji wspomnieć, że przynależność do Szlaku Zabytków Techniki zawdzięczamy głównie działaczom skupionym wokół Muzeum Drukarstwa. To ich determinacja, zaangażowanie i przywiązanie do tradycji drukarskich doprowadziło do sukcesu. Działania Muzeum wspierane są finansowo i organizacyjnie przez Miasto Cieszyn. Nie zasypuje gruszek w popiele także Browar Zamkowy, który w ramach Industriady pokazywał się już wcześniej, zaś od tego roku stał się oficjalnym obiektem Szlaku Zabytków Techniki.

Piotr Gruchel
Wydział Kultury


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9