Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2019
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Porozumienie podpisali Burmistrz Miasta Cieszyna oraz prezes Energetyki Cieszyńskiej

Porozumienie podpisali Burmistrz Miasta Cieszyna oraz prezes Energetyki Cieszyńskiej

Klaster Energii w Cieszynie

2018-07-13

28 czerwca podczas sesji Rady Miejskiej Cieszyna popisano porozumienie lokalnych podmiotów zajmujących się wytwarzaniem, konsumpcją, magazynowaniem i sprzedażą energii elektrycznej, ciepła i chłodu – Klaster Energii. Porozumienie podpisali Burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura oraz prezes Energetyki Cieszyńskiej Damian Hernik.
Funkcjonowanie Klastra można opisać jako produkcję energii na lokalnym obszarze, w sposób skoordynowany z bieżącym zapotrzebowaniem. Lokalny charakter Klastra wynika z tego, że wytworzona energia jest przesyłana na niewielkie odległości, co obniża koszty energii i poprawia bezpieczeństwo dostaw. W Cieszynie prowadzone były od dłuższego czasu prace przygotowawcze, mające na celu powołanie Klastra Energii. Gmina Cieszyn i Energetyka Cieszyńska Sp. z o.o. widząc dla siebie potencjalne korzyści, postanowiły to zrobić.
Potencjalne korzyści uczestników Klastra: uzyskanie finalnie niższego kosztu energii, pozyskanie dofinansowania dla planowanych inwestycji, jak również udział w aukcjach energii dedykowanych dla klastrów. To również rozwiązanie lokalnych problemów związanych m.in. z niską emisją, rozwojem nowych źródeł energii, oraz wzrostem świadomości mieszkańców w zakresie postaw ekologicznych i rozwojem obszarów słabo rozwiniętych.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9