Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Podsumowanie sezonu IKS Cieszyn

2018-08-29W niedzielę zakończyły się Para Leichtathletik-EM Berlin 2018 Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Osób z Niepełnosprawnościami w Berlinie, a nasi zawodnicy już odpoczywają w domach - czas więc na podsumowania.

Po tej imprezie można powiedzieć jedno - cieszyńscy miotacze nie mają sobie równych! Janusz Rokicki został Mistrzem Europy w pchnięciu kulą (grupa F57) i z wynikiem 13,90m ustanowił nowy rekord mistrzostw, a Damian Kulig - debiutant na lekkoatletycznej imprezie tej rangi - w tym samym konkursie wywalczył brązowy medal. Podium było iście cieszyńskie. Po takim sukcesie, startujący nieco później Mirosław Madzia nie mógł pozostać dłużny i również w pchnięciu kulą zdobył brązowy medal (grupa F11). Ponadto Mirek w rzucie dyskiem (grupa F11) zajął 5. miejsce, a nasz czwarty zawodnik - Joachim Krężelok uplasował się także na 5. lokacie w rzucie oszczepem (grupa F55).

Czterech zawodników - 3 krążki, w tym jeden najcenniejszego kruszcu - najważniejszą imprezę w sezonie możemy uznać za bardzo udaną! Nie dziwi więc pozytywny komentarz trenera Zbigniewa Gryżbonia, który przyglądał się poczynaniom IKS-owiczów z bliska: - Jestem bardzo zadowolony z naszych zawodników! Janusz nękany kontuzjami zdołał pokonać samego siebie i zdobył zloty medal ustanawiając jednocześnie nowy rekord mistrzostw. Damian trenujący poprzednio ciężary osiągnął życiowy sukces w pchnięciu kulą zostając brązowym medalistą! Mirek i Joachim trenujący aktualnie z trenerem Jarosławem Sobczykiem (serdeczne gratulacje dla trenera) również odnieśli sukcesy. Mirek zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą, w rzucie dyskiem był piąty tak jak Joachim w rzucie oszczepem. Obaj dzielnie walczyli do końca w konkursie gdzie mieli mocnych przeciwników. W przyszłym roku czekają MŚ. Mamy w IKS Cieszyn grupę zawodników na światowym poziomie więc patrzę w przyszłość optymistycznie! Dziękuję chłopakom za wolę walki podczas ME w Berlinie - chwalił zawodników trener.

W imieniu zawodników chcielibyśmy bardzo podziękować naszym szkoleniowcom - Marcie Rokickiej, Zbigniewowi Gryżboniowi oraz Jarosławowi Sobczykowi za trud przygotowań i cierpliwość. Nasza współpraca jak widać przyniosła piękne owoce!

Reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową Mistrzostw i wyprzedziła takie potęgi jak Wielka Brytania czy Niemcy. Polscy lekkoatleci w sumie wywalczyli rekordową ilość 61 medali (26 złotych, 15 srebrnych i 20 brązowych). Tym bardziej cieszy fakt, że cieszyńscy sportowcy również przyczynili się do tego sukcesu.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom kadry narodowej w lekkiej atletyce!

I tak kończy się sezon 2017/2018. Teraz czas na chwile zasłużonego odpoczynku, by w przygotowania do nowego sezonu wejść w podwojoną energią!

Wydział Sportu UM Cieszyn


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9