Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Mamy nowy plac zabaw

2018-09-03Na ten moment czekało wiele osób, szczególnie najmłodsi mieszkańcy Cieszyna. 3 września nastąpiło oficjalne otwarcie placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2. Kolorowa, przyjazna przestrzeń pełna atrakcji to efekt Budżetu Obywatelskiego i oddanych w nim głosów.

Niezagospodarowany do tej pory teren w bezpośrednim sąsiedztwie boiska wielofunkcyjnego nie będzie już świecił pustkami, ale służył będzie rekreacji i zabawie. Z nowego placu zabaw korzystać będą uczniowie oraz dzieci z pobliskich okolic. Z projektu, który udało się zrealizować przy największej szkole podstawowej w mieście radości nie kryła Katarzyna Gładczak, dyrektor placówki. - Od dawna czekaliśmy na ten moment – mówiła podczas uroczystego otwarcia placu zabaw, które było również okazją do złożenia życzeń wszystkim, którzy rozpoczynają właśnie nowy rok szkolny.

Obecny na uroczystości Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura słowa podziękowania skierował również w stronę całej społeczności, która uczestniczyła w projekcie obywatelskim. – Takie chwile są dla mnie zawsze dowodem na to, że można połączyć siły i zrobić wspólnie dobrą rzecz, która służyć będzie nam wszystkim – mówił gospodarz miasta, podkreślając – Tak duża szkoła i osiedle powinny mieć dodatkowe miejsce, gdzie z przyjemnością będzie się spędzało wolny czas. Ta przestrzeń będzie dla was otwarta nie tylko w godzinach dopołudniowych, ale również w weekendy i popołudniami.

W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczyła dyrekcja szkoły, przedstawiciel Rady Rodziców, władze Miasta, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.

UM Cieszyn

Relacja wideo: plac zabaw


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9