Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Remontujemy salę ślubów w Cieszyni

2018-09-04Już w listopadzie, w wyremontowanej sali ślubów pierwsi nowożeńcy złożą sobie małżeńską przysięgę. Obecnie, nieremontowane od wielu lat pomieszczenia Urzędu Stanu Cywilnego poddane zostają renowacji.

– Nowoczesne wnętrze sprawi, że jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej rodziny nabierze jeszcze bardziej uroczystego charakteru – podkreśla Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna, dodając, że mimo wielu innych, pilnych zadań i inwestycji kapitalny remont pomieszczeń był koniecznością, zaś ostateczny efekt, który niebawem zobaczymy, z całą pewnością podnosił będzie ragę urzędu i harmonizował z doniosłym momentem, jakim jest wstąpienie w związek małżeński.

Po dawnej sali ślubów nie będzie już śladu. Modernizacja, która rozpoczęła się w sierpniu br. w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ulicy Kochanowskiego 14 obejmuje między innymi w sali ślubów wymianę stolarki drzwiowej, wymianę grzejników, parapetów, instalacji elektrycznej oświetleniowej i gniazd wtykowych. Ponadto zamurowane zostaną drzwi wejściowe do sąsiedniego pomieszczenia i wnęki na lampę stojącą. Nie obejdzie się również bez prac malarskich oraz renowacji podłogi drewnianej z parkietów. Sala ślubów doposażona zostanie również w odpowiedni sprzęt, taki jak fotele, krzesło, biurko z okablowaniem (okablowanie teleinformatyczne), ścianki, rolety, ekran, a także zestaw multimedialny i system nagłaśniający. - Ponieważ zmiana wystroju sali ślubów nie powinna ograniczać się tylko do samego pomieszczenia, remont objął również zmianą wystroju sali przedślubnej i korytarza – dodaje Burmistrz, wyjaśniając - Salę przedślubną czeka między innymi także wymiana stolarki drzwiowej, parapetów, oświetlenia, i grzejników. Pomieszczenie zostanie odmalowane, dzięki czemu przestrzeń stanie się bardziej przestronna i jasna. Całość tworzyć będzie przyjemną atmosferę. Ponieważ w takim miejscu nie wolno również zapominać o szczegółach sala przedślubna doposażona będzie w elementy tworzące nowoczesne wnętrze: lustro, fotele, ławki, wieszaki, stoliki, rolety. Także korytarz nabierze nowego wymiaru. Jednym słowem ze ścian Urzędu Stanu Cywilnego znikną stare boazerie oraz elementy wykonane z materiałów drewnopodobnych lakierowanych. Wyremontowane zostaną posadzki. Nastąpi demontaż drzwi pomiędzy pomieszczeniami. Otwory zostaną zamurowane, podobnie jak wnęki ścienne ujęte w projekcie. Pomieszczenia doposażone zostaną w dodatkowe punkty oświetlenia i żyrandole. Wyposażenie sali ślubów mocno już zniszczone i niedostosowane do obecnie obowiązujących standardów ulegnie wymianie. Wymianie ulegnie także poręcz balustrady, która dodatkowo zostanie podwyższona. Nowy wymiar sal widoczny będzie jeszcze w wielu szczegółach. Modernizacja ma również na celu dostosowanie obiektu do panujących, szczególnie latem uciążliwych warunków atmosferycznych. Służyć mają temu zamontowane rolety wewnętrzne, które ograniczą emisję energii cieplnej w okresie letnich upałów.

Aranżacja sali ślubnej przewiduje 45 miejsc siedzących dla gości, dwa miejsca siedzące dla pary młodej, dwa miejsca dla świadków i jedno miejsce siedzące oraz biurko dla prowadzącego ceremonię. Dodatkowo jedno miejsce siedzące przy biurku na czas podpisywania dokumentów, i ściankę aranżacyjną stanowiącą tło.

UM Cieszyn


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9