Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy w Cieszynie

2018-09-05Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy - Wielka nauka dla małych studentów w Cieszynie

Burmistrz Miasta Cieszyna zaprasza najmłodszych mieszkańców miasta do wspólnej naukowej przygody w Cieszyńskim Uniwersytecie Dziecięcym Akademii WSB.  

- W tym roku wspólnie odpowiemy sobie na pytania dlaczego niektórzy mają oczy niebieskie, a inni zielone, czy można zobaczyć dźwięki, ile z dinozaurów mają w sobie współczesne zwierzęta oraz jak - w naukowy sposób - wywołać zjawisko lewitacji – mówi Regina Bogaczyk prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB. To tylko kilka wybranych zagadnień, które zostaną poruszone podczas wykładów przygotowanych przez najlepszych wykładowców akademickich i popularyzatorów nauki współpracujących z Akademią WSB – podkreśla Regina Bogaczyk. Rekrutacja trwa, zajęcia rozpoczną się w październiku  

Harmonogram zajęć Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w Cieszynie obejmuje 10 interaktywnych 60-minutowych wykładów, które realizowane są w soboty w Wydziale Zamiejscowym Akademii WSB w Cieszynie. Program zajęć uzupełniają warsztaty fakultatywne i wycieczki naukowe. Zajęcia przygotowane są przez najlepszych dydaktyków akademickich i popularyzatorów nauki z całej Polski.  

Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy to jeden z szesnastu Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB.  W największej w Polsce sieci Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB (do 15 kwietnia 2018 r. – Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej) swoje kompetencje poszerza ponad 3 000 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat. Realizowane projekty mają na celu rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego najmłodszych, rozbudzenie ich aktywności poznawczej oraz przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.

Cieszyński Uniwersytet Dzieci realizowany jest wspólnie z Urzędem Miasta Cieszyn, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Cieszyn.  

Zapisy do Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci trwają. Liczba miejsc jest jednak ograniczona i ze zgłoszeniami trzeba się spieszyć. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej organizatorów inicjatywy (ud.wsb.edu.pl) lub uzyskać pod nr telefonu 885 882 500. 


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9