Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

Wyróżniona spośród 13 853 prac z całego świata.

2018-09-063 września Grupa Artystyczna „Tęcza” zaprezentowała wystawę, która jest 19-tą prezentacją artystycznych działań dziecięcego środowiska plastycznego. Ekspozycja obejmuje wybrane prace uczestników zajęć ostatniego sezonu artystycznego. Prezentowane dzieła oddają świeżość spojrzenia dzieci na otaczający świat oraz wrażliwość i wyobraźnię młodych autorów. Opiekunem plastycznym i artystycznym Grupy „Tęcza” jest Katarzyna Poślednicka – nauczyciel plastyki i artysta grafik. Opieką logistyczną, promocyjną i wystawienniczą Grupy zajmuje się Dominik Dubiel – artysta, fotografik, muzealnik.

To kolejny z barwnych interesujących wernisaży Grupy „Tęcza”, który tradycyjnie już odbył się w Galerii przy ulicy Srebrnej. Gości powitał opiekun Grupy, składając podziękowania na ręce Burmistrza Miasta Cieszyna Ryszarda Macury za wsparcie i obecność podczas kolejnych edycji prezentujących dorobek artystycznych dokonań dzieci, a także uczestników, rodziców i wszystkich obecnych na wydarzeniu.

W tym roku na 48. edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Pentel Japonia-Polska 2018 nadesłano aż 13 853 prace z całego świata. Spośród wszystkich prac najbardziej prestiżowe wyróżnienie Ministra Spraw Zagranicznych Japonii – złoty medal - zdobyła MARTYNA DORDA. Tego dnia gratulacje i medale odebrali również PAULINA HUSAREK i JAN WOJEWODZIC.

Wyróżnienia wręczył młodym artystom gospodarza miasta Ryszarda Macury, który na ręce opiekunów Grupy złożył podziękowania za tworzenie tak szczególnej atmosfery oraz za rozwijanie dziecięcych talentów. Burmistrz skierował również słowo do najmłodszych uczestników wydarzenia i ich bliskich. – Cieszę się, ze znajdujecie czas, żeby rozwijać swoje pasje. Dziękuję również rodzicom i opiekunom, że wspieracie swoje dzieci… – podkreślał.

UM Cieszyn

Relacja wideo: konkurs plastyczny


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9