Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Listopad 2018
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

50 lat minęło – złoty jubileusz Towarzystwa Miłośników Ogrodnictwa

2018-09-077 września w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się uroczystość podsumowująca 50-lecie działalności Towarzystwa Miłośników Ogrodnictwa.

O historii i kolejnych etapach rozwoju TMO opowiedział długoletni prezes Adam Krzywoń. - Pięćdziesiąt lat temu zrodził się pomysł założenia organizacji ogrodniczej. Propozycja została zaakceptowana. Podczas spotkania siedemnaście osób podpisało akt założycielski… Zamiłowanie do przyrody, a także chęć wspólnego działania dla dobra naszej małej ojczyzny dały impuls do założenia w 1968 roku Towarzystwa Miłośników Ogrodnictwa – przypomniał witając zebranych gości A. Krzywoń. Po części oficjalnej przyszedł czas na podziękowania i nagrody, które zasłużonym członkom, ale również tym wszystkim, którzy wpierali przez lata działalność cieszyńskich ogrodników, m.in. sponsorów, współpracujących instytucji jak i władz samorządowych wręczyła obecna prezes Barbara Herok.

Na ręce jubilatów gratulacje i podziękowania złożył również Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura. – Dziękuję za Państwa cierpliwość i pokazywanie na zewnątrz tego, co piękne. Pięćdziesięcioletnia działalność Towarzystwa to przykład systematyczności i zorganizowania, ale również dobrej współpracy z innymi organizacjami – mówił gospodarz miasta.

Tego dnia nie mogło wokół również zabraknąć iście pięknej oprawy w postaci plonów ziemi, kwiatów i przygotowanego specjalnie na tę okazję poczęstunku, który powstał z warzyw i owoców wyhodowanych we własnych ogrodach członków TMO.

UM Cieszyn


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9