Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2019
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Mała Książka – Wielki Człowiek

2018-09-25Droga Mamo, drogi Tato !

Czy razem z waszym trzylatkiem odwiedziliście już wyjątkowe, ciekawe i niezwykłe miejsce jakim z pewnością jest biblioteka? Czy Wasz malec poznał już kolorową, magiczną przestrzeń pełną baśni i opowieści, przyjazne miejsce, w którym każde dziecko może samo, według własnych upodobań wybrać książeczkę, którą chce oglądać, przeglądać, czytać? Może już nadszedł ten czas, aby Twoja pociecha została Małym Czytelnikiem?

Rodziców trzylatków rzecz jasna razem z maluszkami zapraszamy serdecznie do Oddziału dla dzieci Biblioteki Miejskiej w Cieszynie i wzięcie udziału w kampanii społecznej Instytutu Książki pod hasłem „Mała książka -wielki człowiek”. Każdy nowy czytelnik (urodzony w roku 2015!) otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek, rodzic zaś dostanie broszurę informacyjną „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”.

Przy kolejnych wizytach w bibliotece, połączonych z wypożyczeniem przynajmniej jednej książki, maluch kolekcionował będzie naklejki na swojej karcie. Po uzyskaniu dziesięciu, każde dziecko uhonorowane zostanie imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oczywiście równie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji wszystkich małych czytelników urodzonych w roku 2015, których rodzice zapisali już wcześniej do cieszyńskiej biblioteki!

Rodzice i dzieciaki – nie zwlekajcie z wizytą w bibliotece – ilość Wyprawek Czytelniczych jest ograniczona!

Kampania społeczna „Mała książka- wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka Miejska w Cieszynie


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9