Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2019
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

Tradycyjnie w Cieszynie

2018-09-27Jak co roku Cieszyn zaprosił mieszkańców i gości na “Skarby z cieszyńskiej trówły”. Święto lokalnej kultury i tradycji otworzył Burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura.

21 września w Zamku Cieszyn oficjalnie rozpoczęło się wydarzenie, które każdego roku prezentuje bogactwo tradycji Śląska Cieszyńskiego i ściąga do naszego miasta miłośników rzemiosła, muzyki, domowej kuchni i sztuki. Wraz z godzina osiemnastą otwarto wieko cieszyńskiej trówły, czyli przekazywanej z pokolenia na pokolenie skrzyni, którą symbolicznie otwiera się, aby zaprezentować przechowywane w niej skarby.

- Z tegorocznej trówły „wyciągniemy” wełnę, strudel, gajdy i trombity, a nawet… harfę. Nie zapomnimy o wydarzeniach sprzed stu lat, bo Niepodległość jest naszym wspólnym skarbem – mówiła Ewa Gołębiowska rozpoczynając lokalne świętowanie, które zapoczątkował koncert pod nazwą „Spotkanie dwóch gór" i występ kapeli Nowina z Jabłonkowa.

Tradycyjnie kolejne dni obfitowały w pokazy rzemiosła, twórczości ludowej, warsztaty i spotkania z twórcami. Nie mogło również zabraknąć Cieszyńskiego Jarmarku Rzemiosła, który w tym roku kusił różnorodnością już po raz osiemnasty. „Skarbom z cieszyńskiej trówły” towarzyszył także wyczekiwany i pełen zapachów konkurs pieczenia strudla im. Kingi Iwanek-Riess.

UM Cieszyn


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9