Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2019
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

Rok akademicki UTW zainaugurowany

2018-10-0124 września w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W wydarzeniu, które swoim występem uświetnił Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” pod dyrekcją Izabelli Zieleckiej-Panek udział wzięli członkowie i sympatycy UTW. Tradycyjnie wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Burmistrza Miasta Cieszyna Ryszarda Macury, który na ręce studentów UTW złożył gratulacje, życzenia oraz prośbę, by zdobytą wiedzę i doświadczenie przekazywać dalej i dzielić się nimi z innymi.

Tego dnia wśród świętujących nie mogło zabraknąć między innymi przedstawicieli miasta i powiatu oraz urzędów, służb, instytucji, organizacji senioralnych i pozarządowych a także firm wspierających działalność Uniwersytetu. Na wspólne świętowanie przybyli również przedstawiciele zaprzyjaźnionych Uniwersytetów III Wieku z Łaz i Skoczowa oraz Wiślańskiej Akademii Aktywnych.

- Oferta naszego Uniwersytetu nie byłaby tak bogata i urozmaicona, gdyby nie życzliwość i konkretna pomoc władz miasta i powiatu oraz wielu firm i instytucji, które nas wspierają – podkreślali: Lucyna Bałandziuk Prezes Zarządu CUTW i Wiesław Gogol Wiceprzewodniczący Zarządu.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wykład pod tytułem „Zofii Kossak drogi do wolności”, który wygłosiła prof. dr hab. Krystyna Heska-Kwaśniewic. Następnie Małgorzata Mendel wprowadziła gości w świat muzyki.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9