Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2019
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

2018-10-033 października w Auli Akademickiej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbyła się pięćdziesiąta pierwsza Inauguracja Roku Akademickiego. Na uroczystość zaprosił gości Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Artystyczny oraz Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie.

Po uroczystym otwarciu nastąpiło oficjalne powitanie, którego dokonał JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Andrzej Kowalczyk, składając na ręce Burmistrza Miasta Cieszyna Ryszarda Macury oraz Marii Cieślar Wicestarosty Powiatu Cieszyńskiego podziękowania za finansowe wsparcie modernizacji obiektów sportowych.

Następnie głos zabrał Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna nawiązując do tematu wspólnoty. - Możemy osiągać wielkie cele, możemy być wielkim naukowcami. Możemy też być najbogatszymi ludźmi na świecie, ale jeśli nie będzie drugiego człowieka i jeśli nie będziemy przeżywać z nim wspólnoty, nasze serce zawsze będzie puste. Cieszyn na mapie wspólnotowości jest miejscem wyjątkowym. Tutaj 19 października 1918 r. powstała Rada Narodowa Księstwa Cieszyńskiego. Powstała dzięki ludziom, którzy mieli serce wypełnione miłością do drugiego człowieka. Wiedzieli, że tylko tak, mimo trudu, można zdobywać wielkie rzeczy. I zdobywali… – podkreślał Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna, zapraszając wszystkich do wspólnego spotkania na cieszyńskim Rynku - 20 października o godz. 17.00 zrobimy pamiątkowe zdjęcie, które nawiązywać będzie do fotografii wykonanej sto lat temu. Mam nadzieję, że będzie nas tam kilka, a może kilkanaście tysięcy. Może właśnie w dzisiejszym świecie potrzebujemy tej wspólnoty i jej znaku.

Po słowie gospodarza miasta głos zabrali dziekani Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji oraz Wydziału Artystycznego i przedstawiciele Rady Samorządu Studenckiego.

Tradycyjnie już, tego dnia nastąpiła immatrykulacja studentów - przedstawicieli I roku. Po niej wykład inauguracyjny wygłosił dr. hab. Łukasza Klisia pt. „Gdzie nie spojrzeć. O projektowaniu graficznym”.

O oprawę artystyczną zadbał Chór „Harmonia” pod kierunkiem dr hab. prof. UŚ Izabelli Zieleckiej-Panek. Uroczystościom towarzyszyła wystawa inauguracyjna pt. „Unusual Message” w Galerii Uniwersyteckiej.

UM Cieszyn

Relacja wideo: Inauguracja roku


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9