Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

Cieszyn miastem kwiatów i zieleni

2018-10-109 października w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza odbyło się podsumowanie 46 edycji konkursu pn. „Cieszyn miastem kwiatów i zieleni”. Organizatorem wydarzenia tradycyjnie był Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Cieszynie oraz Towarzystwo Miłośników Ogrodnictwa.

W tym roku jesienny przegląd ogrodów zaplanowano na 30 i 31 sierpnia. Oceny dokonała komisja złożona z pracownika Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego oraz członków Towarzystwa Miłośników Ogrodnictwa. Przeglądy ogrodów odbywają się dwa razy w roku: w okresie wiosennym (maj) oraz późnym latem (koniec sierpnia).  Komisja ocenia zarówno ogrody zgłoszone przez ich właścicieli do konkursu, ale także typuje do wyróżnienia ogrody, które zwracają uwagę członków komisji w trakcie przeglądów, a ich właściciele wyrażą zgodę na udział w konkursie.

W tegorocznej edycji konkursu w kategorii ogrody przydomowe wyróżnienia przyznano 24 właścicielom ogrodów, ukwieconych okien, balkonów i werand. Wyróżnienia otrzymali: Bogusława Pustówka, Andrzej Ozga i Alicja Danel-Ozga, Janina i Wiktor Pieczonka, Beata i Marcin Pieczonka, Sylwia Blażek, Danuta i Stanisław Pszczółka, Stanisława i Józef Folwarczny, Ewa i Arkadiusz Cinal, Anna i Edward Loter, Zofia i Kazimierz Holesz, Maria Buzek, Bronisława i Jan Duda, Barbara i Stanisław Milerscy, Ligocka Beata i Turoń Krystyna, Małgorzata i Dariusz Panasiuk, Janina i Halina Raszka, Leszek i Bogumiła Szlauer, Małgorzata i Grzegorz Misiewicz, Wiktoria Gorczańska, Halina i Mieczysław Gabryś, Janina Fizek, Maria i Henryk Kupiec, Jadwiga Weres, Zajazd Trzech Braci.

UM Cieszyn


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9