Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Plebiscyt na najlepszych absolwentów śląskich uczelni trwa

2018-10-30Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że masa słynnych i zasłużonych Polaków kształciła się właśnie na śląskich uczelniach. Portal Aplikuj.pl organizuje więc specjalny plebiscyt „Absolwent XXI wieku”, który ma pomóc wypromować i docenić najlepszych absolwentów spośród sześciu kategorii.

Mieszkańcy Śląska, a także patroni honorowi, czyli największe śląskie uczelnie (m.in. Politechnika Śląska i Śląski Uniwersytet Medyczny), mogli zgłaszać swoich kandydatów. Sport, kultura, nauka, polityka, biznes, działalność społeczna – ponad setka wybranych absolwentów została podzielona na te sześć kategorii. Wszystkie zgłoszone osoby mogą pochwalić się niezwykłą karierą zawodową i dyplomem jednej ze śląskich uczelni. Wśród kandydatów znaleźć można także bardzo sławne osobistości, takie jak np. piosenkarz Jacek Stachursky. Grono mniej znanych reprezentantów natomiast jak najbardziej zasługuje na rozgłos – ich niezwykle ciekawe historie można poznać na stronie:

link do głosowania: link do glosowa

Znamienici kandydaci dowodzą tego, że poziom śląskiego szkolnictwa wyższego stoi na naprawdę wysokim poziomie. Plebiscyt jest więc nie tylko inicjatywą, która umożliwi docenienie ciekawych osób, ale także wypromuje śląskie uniwersytety. Tacy absolwenci są żywymi dowodami na to, że warto studiować na Śląsku!

Nie są to jednak jedyne powody, dla których dobrze jest oddać głos na wybranego Absolwenta XXI wieku. Każde kliknięcie to złotówka przekazana na fundację „Dziecięce Marzenia”, która wspiera najmłodszych z biednych rodzin. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na organizowanie spotkań, wyjazdów i materialną pomoc dla podopiecznych fundacji.

Głosowanie trwa od 1. października do 30. listopada i odbędzie się wyłącznie drogą elektroniczną. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 10. Grudnia 2018 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.aplikuj.pl/absolwent.

Kto twoim zdaniem zasługuje na miano Absolwenta XXI wieku? Wystarczy jedynie chwila, by wesprzeć wybranego kandydata, wspomóc śląskie uczelnie, a także zrobić dobry uczynek dla dzieci z biednych rodzin. Nie czekaj dłużej i oddaj swój głos!


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9