Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

fot. BSK

fot. BSK

fot. BSK

fot. BSK

Konferencja z mediami

2018-12-0329 listopada podczas konferencji z mediami - Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz przedstawiła swoich zastępców. Stanowisko I Zastępcy Burmistrza Cieszyna objął Pan Krzysztof Kasztura. II Zastępcą został Pan Przemysław Major.

I Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna

Pan Krzysztof Kasztura - z wykształcenia inżynier mechanik ukończył Politechnikę Łódzką filię w Bielsku-Białej oraz studia podyplomowe: zarządzanie zasobami ludzkimi oraz mechanizmy funkcjonowania strefy Euro.

Od 1990 roku pracował w Administracji Celnej, przemianowanej na Służbę Celna a ostatnie półtorej roku w Krajowej Administracji Skarbowej. W swojej pracy zawodowej kierował wydziałem, projektem informatycznym oraz przez prawie 9 lat urzędem celnym.

Ponad 18 lat był radnym Rady Miejskiej Cieszyna. W tym czasie kierował kilkoma komisjami a dwa lata był przewodniczącym Rady Miejskiej. Jego hobby i zainteresowania to: żeglarstwo, kolarstwo górskie i narciarstwo. Prywatnie żonaty, dwóch dorosłych synów i synowa.

II Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna

Pan Przemysław Major – politolog, doradca i konsultant do spraw samorządowych, ekspert do spraw komunikacji społecznej, trener i koordynator projektów, doświadczony samorządowiec (w latach 2002-2014 radny Rady Miejskiej w Bieruniu, 2010-2014 jej przewodniczący), mieszkaniec Gminy Chybie. Specjalizuje się m.in. w obszarach funkcjonowania i pracy urzędów samorządowych, strategii i rozwoju gmin, angażowania i włączania mieszkańców w procesy decyzyjne władz lokalnych. Współpracował z wieloma działaczami publicznymi, samorządowcami i liderami organizacji pozarządowych. Dotychczas pracował w Starostwie Powiatowym w Bieruniu (inspektor), Fundacji Szkoła Liderów (asystent i koordynator projektów), Havas Media Sp. z o.o. (project coordinator), Urzędzie Miejskim w Bieruniu (doradca burmistrza miasta i naczelnik wydziału komunikacji społecznej) i Urzędzie Gminy w Chybiu (kierownik referatu). Prowadził również firmę doradczo-consultingową. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na kierunku politologia (specjalizacja samorządowa) i Uniwerstytetu Warszawskiego na kierunku Akademia Rozwoju Regionalnego w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych. Alumn Programu LIDERZY Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Programu stypendialnego Departamentu Stanu USA „International Visitor Leadership Program”.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9