Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2019
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

foto. BSK

Cieszyn w grupie 28 Centrów Zdrowia Psychicznego w Polsce

2018-12-04Szpital Śląski w Cieszynie spełnił wszystkie kryteria i jako jeden z dwóch w województwie śląskim przystąpił do pilotażowego programu Centrów Zdrowia Psychicznego. Centrum działa od 1 września 2018 r. i obejmuje opieką 144 tys. osób dorosłych - mieszkańców powiatu cieszyńskiego.

- Możliwość uczestniczenia w pilotażowym programie to dla Cieszyna wspaniała okazja do tego, by wspólnie stworzyć wzorzec kompleksowej opieki nad pacjentem psychiatrycznym. Promocja takich miejsc i stosowanych rozwiązań jest niezwykle ważna, dlatego też będziemy się starać, by będąc w nielicznej grupie 28 Centrów Zdrowia Psychicznego w Polsce zaprezentować się maksymalnie najlepiej - mówi Gabriela Staszkiewicz Burmistrz Miasta Cieszyna, podkreślając równocześnie – Mamy nadzieję, że ten pilotażowy program będzie początkiem dobrej i długiej współpracy. W spotkaniu, które odbyło się w minioną środę 28 listopada i stanowiło część wizytacji Centrum Zdrowia Psychicznego udział wzięli między innymi były minister zdrowia dr Marek Balicki, dyrektor Biura ds Pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego oraz prof. dr hab. n.med. Jacek Wciórka, kierownik I Kliniki Psychiatrycznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie oraz dr Andrzej Kłoda, kierownik CZP w Cieszynie.

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem o postępach wdrażania programu pilotażowego w cieszyńskim Centrum, a także po wizycie w oddziałach psychiatrycznych i poradni zdrowia psychicznego dyrekcja Szpitala Śląskiego otrzymała podziękowania za wzorcowe wprowadzanie w życie założeń projektu.

- Jeśli sprawdzą się wszystkie założenia pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, za trzy lata będziemy mogli ogłosić zmianę systemową w całym kraju i wprowadzenie powszechnego modelu środowiskowego – mówił były minister zdrowia dr Marek Balicki, akcentując jednocześnie, że cieszyńska placówka jest krok przed pozostałymi jednostkami w realizacji programu pilotażowego.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9