Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

X Powiatowy Przegląd Kolęd

2019-01-01W dniu 20.12.2018 w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie odbył się X Powiatowy Przegląd Kolęd. W imprezie wzięła udział Orkiestra Kameralna z I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie oraz soliści i duety wokalno-instrumentalne z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, Zakładu Doskonalenia Zawodowego – Liceum Plastycznego w Cieszynie, Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle oraz Chór Kameralny ZSB. Część zagraniczną imprezy zapewnił udział solistki z Polskiego Gimnazjum w Czeskim Cieszynie oraz partnerska szkoła - Střední ąkola z Hawierzowa w Czechach, która była reprezentowana przez kwartet wokalno-instrumentalny. Podczas koncertu obecni byli również nauczyciele i dyrekcja partnerskich szkół z Czech i Słowacji.

Podobnie, jak w minionych latach, koncert był pełen niezwykłych wrażeń muzycznych. Szkolni artyści przedstawili wyjątkowe umiejętności wokalne, ciekawe aranżacje oraz interesujący repertuar. Wykonano tradycyjne polskie kolędy, np. „Mizerna cicha”, kolędy w wersji ludowej, popularne polskie pieśni bożonarodzeniowe, np. „Zaśnieżone miasta”, a także zagraniczne przeboje, takie jak „Mary did you know” czy „Pierwszy raz” z filmu „Kraina lodu”. Podziwialiśmy piękny śpiew młodzieży, ich wybitne zdolności instrumentalne oraz swobodę estradową. Przegląd zorganizowała Joanna Lazar – Chmielowska, nauczycielka języka angielskiego. Po zakończonym koncercie dyrektor ZSB Adam Wojaczek podziękował artystom i gościom za udział we wspólnym kolędowaniu, a także złożył życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz prace plastyczne wykonane przez uczniów ZSB z klas o profilu technik renowacji elementów architektury.

Zespół Szkół Budowlanych w Cieszynie serdecznie zaprasza utalentowaną młodzież powiatu cieszyńskiego do wzięcia udziału w następnej edycji!


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9