Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

foto. BSK

foto. BSK

Z wizytą u Burmistrz Miasta Cieszyna

2019-01-04Czym zajmuje się Burmistrz Miasta Cieszyna? jak wygląda gabinet, w którym podpisuje najważniejsze dla miasta decyzje? Czy na biurku, przy którym zasiada każdego dnia - znajduje swoje miejsce rodzinna fotografia? Na te i wiele innych pytań odpowiedź usłyszała Emilia z I klasy Alternatywnej Szkoły Podstawowej w Cieszynie, która 28 grudnia na zaproszenie Gabrieli Staszkiewicz odwiedziła cieszyński magistrat.

To spotkanie z pewnością pozostanie w pamięci Emilki na długie lata. Miłą pamiątką będzie również list z zaproszeniem i świątecznymi życzeniami, który Burmistrz Miasta Cieszyna skierowała do uczniów Alternatywnej Szkoły Podstawowej. Okazją było integracyjne spotkanie świąteczne, a celem zaproszenia do cieszyńskiego Ratusza – rozwijanie dziecięcej ciekawości i pasji poznawania świata.

Czy się podobało? Z całą pewnością tak. Emilka z przejęciem zasiadła w fotelu Pani Burmistrz i z zainteresowaniem przyglądała się temu, co dzieje się wokół. Dowiedziała się, jak wygląda codzienna praca w urzędzie i wysłuchała opowiadań, które wiążą się z tym wyjątkowym miejscem.

O to, by dzień 28 grudnia pozostał w pamięci dziewczynki na długo zadbała Burmistrz Miasta, która z prawdziwą radością odpowiadała na wszystkie pytania Emilki, która przybyła tu w towarzystwie babci oraz przedstawicielki Rady Rodziców. Wydarzenie uwieczniono na wspólnej fotografii. BSK


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9