Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Piekarnictwo Hojdysz

Piekarnictwo Hojdysz

Sklep Firmowy Cieszyński Miód

Sklep Firmowy Cieszyński Miód

Najoryginalniejsze witryny wybrane

2019-02-04

Po kilku latach przerwy Zamek Cieszyn powrócił do organizowanego kiedyś konkursu na najciekawszą witrynę świąteczną, by docenić właścicieli sklepów, firm usługowych i lokali gastronomicznych, którzy – sami bądź przy współpracy z projektantem – tworzą witryny wyróżniające się w przestrzeni publicznej Cieszyna.

– W mieście trwają prace nad tzw. uchwałą krajobrazową, która ma na celu uporządkowanie przestrzeni. Nasz konkurs ma pokrewny cel, jakim jest promowanie dobrych wzorów i osób, którym leży na sercu wygląd miasta – komentuje Ewa Gołębiowska, dyrektorka Zamku Cieszyn.

Zwycięzców konkursu poznaliśmy w miniony czwartek podczas noworocznego spotkania cieszyńskich przedsiębiorców i samorządowców, które odbyło się w Zamku.

W głosowaniu internetowym nagrodę – przyznawaną właścicielowi lub właścicielce obiektu – zdobyła Iwona Nytra, prowadząca na ul. Korfantego Sklep Firmowy Cieszyński Miód. O zwycięstwie zadecydowało 106 głosów. Natomiast o nagrodzie dla projektanta witryny zdecydowało jury, w którym zasiadały: Anna Syrokosz, architektka, główna specjalistka w Referacie Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Krajobrazu Urzędu Miejskiego w Cieszynie, dr Joanna Wowrzeczka, artystka i socjolożka sztuki, radna Rady Miejskiej Cieszyna oraz Katarzyna Worek, projektantka graficzna, pracownik Działu Wzornictwa Zamku Cieszyn. Nagrodę otrzymała Brygida Pilch – autorka witryny Piekarnictwa Hojdysz na Nowym Mieście. Jury doceniło nie tylko estetykę, walory kompozycyjne i pomysłowość projektu, ale umiejętność wkomponowania oferowanych produktów – w tym wypadku pieczywa.

Organizator konkursu postanowił dodatkowo docenić witryny i przyznać wyróżnienia: Pracowni Renaty Weber z ul. Sejmowej (właścicielka i projektantka: Renata Weber), Sklep Zegarmistrzowski przy ul. Menniczej (właściciel: Dawid Płonka, projektantka: Klaudia Haltaf), sklep Społem na ul. Limanowskiego (projektantka: Grażyna Żelazny), Sklep Firmowy Plantacja z ul. Głębokiej (właściciel: Piotr Oleksy, projektant: Krzysztof Kaczmarski). Przyznano też specjalne, pozakonkursowe wyróżnienie Marioli i Grzegorzowi Ptakom za witrynę świąteczną przygotowaną dla Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. – Dziękujemy wszystkim, którzy zgodzili się wziąć udział w konkursie, bo to wy sprawiacie, że Cieszyn może się pochwalić tyloma efektownymi i oryginalnymi witrynami – podsumowuje Ewa Gołębiowska.

zdjęcia/autor: Marcelina Wróbel-Urbaś


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9