Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

GIVING CIRCLE 16 kwietnia, g. 17:00

2019-02-04

To innowacyjna forma filantropii uczestniczącej. Wyjątkowe spotkanie przedstawicieli biznesu, kultury, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, podczas którego darczyńcy mają możliwość wsparcia wybranych przez siebie projektów społecznych, ich zdaniem najbardziej wartościowych.

Akademia Rozwoju Filantropii promuje w Polsce model GIVING CIRCLE przy współpracy z The Funding Network. Dzięki temu wsparciu Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej organizuje już drugie wydarzenie GIVING CIRCLE - 16 kwietnia 2019 r., Zamek Cieszyn. Giving circle nie ma polskiego odpowiednika, dlatego posługujemy się oryginalnym określeniem. Ta forma filantropii jest bardzo popularna w USA i Australii. W Europie funkcjonuje od kilku lat w Wielkiej Brytanii. W Europie Środkowej to nowość wzbudzająca wiele pozytywnych emocji.

GIVING CIRCLE – jak to wygląda?

1. Nabór projektów do prezentacji - konkurs do 03 marca 2019 r. 2. Wydarzenie – 16 kwietnia 2019, g. 17:00. Wstęp wolny. Rejestracja gości, wręczenie pakietu z informacją dotyczącą projektów i formularzem do licytacji. Event rozpoczyna się lampką wina oraz rozmowami w kuluarach, w trakcie których goście mogą spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami organizacji prezentujących.

Część oficjalna. Rozpoczynają się prezentacje. Trzy organizacje, wybrane w konkursie, mają po sześć minut, żeby zaprezentować swój projekt i sześć minut na odpowiedzi na pytania z widowni.

Sesja darczyńców - publiczność poproszona jest o deklarowanie kwot, które chcą przekazać na dany cel. Przed licytacją Ambasador projektu przekonuje widownię, że w ten projekt warto zainwestować oraz proponuje pierwszą wpłatę. Zaoferowane kwoty są rejestrowane – widzimy sumę środków. Każdy projekt ma dwie rundy licytacji. Zapewniamy przyjazną i swobodną atmosferę. Dopiero pod koniec wydarzenia prezentujący dowiadują się jakie sumy udało się zebrać – jest to dla nich zaskoczeniem i emocjonującym przeżyciem. Przed wyjściem wszyscy biorący udział w sesji uiszczają zadeklarowaną kwotę, bądź wykonują przelew w ciągu najbliższych dni.

„Zainspirowany”, „pełen wrażeń”, „pełen otuchy” „dumny” to słowa, którymi goście i prezentujący opisują swoje wrażenia. Jako organizatorzy czujemy, że impreza ta skupia ludzi dobrych serc.

Nasi partnerzy: Zamek Cieszyn. Zapraszamy do konkursu link do aplikowania do udziału w GIVING CIRCLE jako prezentujący: GIVING CIRCLE

Dodatkowe informacje: koordynatorka Wioletta Matusiak, tel. 502 337 174

Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej, biuro@scmt.cieszyn.pl, 512 079 951


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9