Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2019
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

"Piastowski Piruet" po raz dziewiąty na cieszyńskim lodowisku

2019-03-04

Już po raz dziewiąty na cieszyńskim lodowisku odbyły się zawody w łyżwiarstwie figurowym „Piastowski Piruet”. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników, reprezentujących 13 klubów łyżwiarskich z Krakowa, Opola, Warszawy, Oświęcimia, Katowic, Sosnowca, Gdańska, Łodzi, Dębicy, Elbląga oraz oczywiście z Cieszyna.

Zawodnicy przez dwa dni, prezentowali swoje umiejętności jazdy figurowej, które oceniane były przez grono sędziowskie. Zgromadzeni na trybunach widzowie mogli przekonać się na czym polega łyżwiarstwo figurowe i jaka jest to piękna aczkolwiek niewątpliwie trudna sztuka. Zawodnicy zaprezentowali ponadprzeciętne umiejętności, wkładając maksimum sił w swoje występy. Wysiłek zawodników został zrekompensowany otrzymanymi brawami od kibiców, oraz poprzez zdobyte nagrody. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary, medale oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy pozostali zawodnicy również zostali obdarowani dyplomami, pamiątkowymi medalami, a także nagrodami rzeczowymi. Tradycyjnie w trakcie naszych zawodów, w każdej kategorii wybrani przez sędziów zawodnicy otrzymali statuetkę za „Najpiękniejszy Piruet”.

W poszczególnych klasyfikacjach zwycięzcami zostali: KLIK.

Jesteśmy zadowoleni z faktu, że nasze zawody są doceniane i wysoko oceniane przez łyżwiarskie środowiska sportowe. Zadowolenie zawodników i trenerów jest dla nas uwieńczeniem wysiłku włożonego w przygotowanie zawodów jak i motywacją do organizacji kolejnych takich imprez. Dodatkowo w trakcie realizacji zawodów przeprowadzona została akcja edukacyjna w zakresie profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych. Zadanie współfinansowane było ze środków Miasta Cieszyna. Organizator zawodów Klub Sportowy Cieszyn składa podziękowanie wieloletnim partnerom wspomagającym organizację zawodów, a w szczególności: LAKMA Strefa Sp. z o.o., "Energetyka Cieszyńska" Sp. z o.o., Konsum robotniczy PSS Społem - „Cieszyńskie Kanapki”, PPHU Wiślanka.

Zapraszamy końcem marca powtórnie na łyżwiarskie emocje. W Cieszynie przeprowadzone zostaną Mistrzostwa Polski w kategoriach Novice i Młodzieżowiec w dniach 29-31 marca 2019 r.

Tekst . fit. Klub Sportowy Cieszyn


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9