Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2019
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Skorzystaj z programu "Czyste Powietrze"!

2019-03-06Zdobądź dofinansowanie do modernizacji ogrzewania!

Od września 2018 roku uruchomiony został rządowy program "Czyste Powietrze". Do 30 czerwca 2027 r. przyjmowane są w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wnioski, między innymi mieszkańców Cieszyna, o wsparcie finansowe dla szeroko pojętej modernizacji ogrzewania budynków jednorodzinnych.

Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe wymagania ekologiczne. Tymi nowoczesnymi źródłami ciepła, na które można uzyskać dotację, mogą być: węzeł cieplny (przy podłączeniu do sieci cieplnej), pompa ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy kondensacyjny, ogrzewanie elektryczne lub nowoczesny kocioł na paliwo stałe.

Dodatkowo dofinansowana może być termomodernizacja (docieplenie) budynku.

Z programu mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnego budynku mieszkalnego oraz osoby, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego, a budynek nie został jeszcze zgłoszony do użytkowania. Korzystając z programu "Czyste Powietrze" uzyskuje się zwrot części poniesionych kosztów. Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7 tys. zł , a maksymalny to 53 tys. zł .

Program przewiduje dofinansowanie do:

- wymiany starych pieców na paliwo stałe (węgiel, drewno),

- docieplenie budynku,

- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,

- instalację paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych,

- montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Mając na uwadze znaczny stopień skomplikowania zagadnień technicznych, organizacyjnych i finansowych związanych z właściwym wypełnieniem wniosku o dofinansowanie z programu "Czyste Powietrze", Burmistrz Miasta Cieszyna zaprasza wszystkich zainteresowanych właścicieli budynków jednorodzinnych z terenu Cieszyna na darmowe, indywidualne porady. Konsultacje prowadzi specjalista z zakresu efektywności energetycznej, mgr inż. Maciej Mierzejewski, w każdy wtorek w miesiącach marzec - maj 2019 r. Odbywają się one w Ratuszu, w pokoju 102 (I piętro), w godz. 9:00 - 15:00.

Serdeczne zapraszamy do skorzystania z tej formy pomocy! Możliwe jest uzyskanie dofinansowania do modernizacji ogrzewania w wysokości od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto spróbować!!!


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9