Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2019
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Co 6 nóg to nie 2!

2019-03-11

8 marca w Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Dom Narodowy" odbyło się spotkanie w ramach projektu ,,Co 6 nóg to nie 2” realizowane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

Zaproszone dzieci miały okazję wysłuchać trzech wykładów prowadzonych przez specjalistę weterynarza, wolontariuszkę Fundacji ,,Lepszy Świat” oraz tresera psów, którzy poprowadzili wykłady z pomocą swoich czworonożnych towarzyszy.

Spotkanie miało na celu wzbogacenie wiedzy najmłodszych na temat zwierząt, opieki nad nimi oraz korzyści jakie człowiek czerpie z relacji ze zwierzęciem. Dzieci uświadomione zostały nie tylko o przyjemnościach związanych z posiadaniem pupila ale również z licznymi obowiązkami. Uczestnicy wydarzenia przybyli licznie (ponad 200 dzieci) wraz z opiekunami.

W czasie wydarzenia ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego pt.,,Ja i mój przyjaciel zwierz”, w którym wzięło udział 65 dzieci. W spotkaniu wzięła również udział Pani Burmistrz Gabriela Staszkiewicz, która objęła honorowym patronatem nasz projekt. Wręczyła ona nagrody liderom konkursu plastycznego w kategorii szkół podstawowych i pogratulowała młodym artystom odniesionych sukcesów. Organizatorami wydarzenia byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie.

Pomimo ich chęci i zaangażowania organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez pomocy lokalnych przedsiębiorców, którzy zgodzili się zostać sponsorami naszego projektu. Firmy, dla których los zwierząt i sprawowanie właściwej opieka nad czworonogami nie są obojętne: Hurtownia Beskid Plus, Restauracja ,,Pod Królem Polskim”, firma Geomadex- usługi geodezyjne oraz firma Artex.

Tekst LOTE

fot. BSK


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9