Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Za nami pierwsza edycja #Trashtag challenge

2019-04-01

30 marca, w samo południe rozpoczęła się pierwsza w Cieszynie edycja akcji #Trashtag challenge. Miejscem spotkania był teren zlokalizowany przy pomniku Mieszka (ulica 3 Maja).

Piękna, wiosenna pogoda stała się zachętą do tego, by sobotni dzień spędzić aktywnie. Okazją do aktywności były akcje, które miały na celu dbałość o porządek i czystość w naszym mieście.

Plastikowe butelki, puszki po napojach, niedopałki czy fruwające papierki szybko zapełniły pierwsze worki na śmieci. "Ciesz się czystym Cieszynem - sprzątamy trasę parkrun", to jedna z akcji ogłoszonych za pośrednictwem portalu społecznościowego, która pozwoliła w ciągu dwóch godzin zebrać grupie mieszkańców Cieszyna kilka worków śmieci wokół trasy biegowej parkrun. O godzinie 12.00 ruszyła kolejna akcja. Tym razem zadbano o pomnik Mieszka w Lasku Miejskim i przestrzeń wokół niego. Tego dnia nie mogło również zabraknąć Burmistrz Miasta Cieszyna Gabrieli Staszkiewicz, która dołączyła do akcji #Trashtag challenge.

Do świąt pozostało niewiele czasu. Warto wiec zadbać o to, by estetyka w mieście i należyte jej postrzeganie przynosiły nam na co dzień satysfakcję i zadowolenie. Konieczna jest wspólna troska o czystość i porządek naszego otoczenia, a więc utrzymywanie porządku na skwerach, chodnikach, przekazywanie odpadów oraz sprzątanie po swoich pupilach.

Tekst BSK

Fot. KT
Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl