Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Odsłonięcie tablic pamiątkowych

2019-04-01

30 marca przed Halą Widowiskowo-Sportową im. Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablic pamiątkowych.

Zarządzeniem Burmistrz Miasta Cieszyna Gabrieli Staszkiewicz tytułem Cieszyńskiego Olimpijczyka uhonorowano: ś.p. Leopolda Tajnera, Paulinę Ligocką-Andrzejewską, Mateusza Ligockiego, Michała Ligockiego, Mirosława Madzię, Anielę Nikiel-Głogosz i Janusza Rokickiego.

Tablice z nazwiskami siedmiu polskich olimpijczyków odtąd zdobić będą ścianę Hali Widowiskowo-Sportowej.

- Ziemia Cieszyńska to piękne miejsce, podobno zrodzone z uśmiechu Pana Boga, czego dowodem jest dzisiejsza pogoda, która dodatkowo pozwala nam cieszyć się tą uroczystością – mówiła podczas wydarzenia Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, podkreślając – Po blisko dziesięciu latach Hala Widowiskowo-Sportowa im. Cieszyńskich Olimpijczyków doczekała się specjalnej tablicy, którą dzisiaj odsłaniamy. Znajdują się na niej nazwiska naszych olimpijczyków oraz miejsca olimpiad, w których uczestniczyli. Mam nadzieję, że ta tablica będzie się stale powiększała i będziemy mieli nowych cieszyńskich olimpijczyków nie zapominając o tych, którzy już rozsławili Cieszyn.

W wydarzeniu uczestniczyli między innymi uhonorowani sportowcy, członkowie rodzin, przedstawiciele Miasta, Powiatu, Sejmiku Województwa Śląskiego, duchowieństwa oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Wzruszenia nie krył Mateusz Ligocki - najbardziej znanym polski snowboardzista, który od ponad 20 lat reprezentuje Cieszyn i nasz kraj na arenie międzynarodowej. - Igrzyska olimpijskie to największe marzenie każdego sportowca. Nie każdemu się to udaje. Cieszyn ma siedmiu olimpijczyków, a my staramy się być wzorem dla tych, którzy dążą do tego, aby wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich i osiągać jak najlepsze rezultaty. Miasto Cieszyn doceniło nasze starania i ciężki trud olimpijczyka i może być przykładem dla innych miast. To wzruszający moment - mówił.


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl