Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2019
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

XXII Sprzątanie cieszyńskich rezerwatów przyrody

2019-04-03

W dniu 29 marca 2019 roku Komisja Ochrony Przyrody Krajoznawstwa i Turystyki Pieszej PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, przeprowadziła w sumie XXII, a XII – Wiosenne Sprzątanie Rezerwatów Przyrody i Terenów Zielonych na terenie miasta Cieszyna.

Grupy szkolne w towarzystwie swych opiekunów oraz przedstawicieli Komisji wyczyściły rejony:

– Zespól Szkol Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Władysława Szybińskiego – Lasek Miejski n/Puńcówka, rejony socjalne wokół; ulicy Błogockiej i Sikorskiego oraz teren między garażami przy ul. Mickiewicza;

– Zespól Szkol Ekonomiczno-Gastronomicznych – Lasek Miejski n/Olza oraz w terenie osiedla Błogocice;

– Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Osuchowskiego oraz Oddział gimnazjalny Szkoły Podstawowej nr 2 – Rezerwat KOPCE i teren przyległy do ulic Majowa i Dzika do toru motokrosowego.

W sumie zebrano prawie 30 worków puszek, butelek, plastików itp., nie zabrakło tez przedmiotów wielkogabarytowych jak zderzak samochodowy czy opony. Wydaje się ze z roku na rok sytuacja się powtarza i nie ulega poprawie.

Na koniec wszyscy spotkali się w” Plackarni U Jana” na Przykopie, przy cieplej grochowce i placku. Komisja przeprowadziła konkurs wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej w którym zwyciężył Tomek Strządała z SP - 2 przed Ulą Mrozek z LO-1. Laurą Brandys z ZSP nr 1 oraz Darią Nikiel z ZSEG. Wszyscy odebrali nagrody i medale.

Opiekunom szkolnym wręczono Dyplomy Zarządu Oddziału PTTK, za wykonanie pracy na rzecz obiektu przyrodniczego. Wszyscy uczestnicy sprzątania otrzymali pamiątkowe butony a szczęśliwi wylosowali nagrody książkowe. Na imprezie byli obecni ze strony Nadleśnictwa Wiktor Naturski oraz Prezes Honorowy Oddziału PTTK Ryszard Mazur. Imprezę można było przeprowadzić dzięki współfinansowaniu przez Wydział Ochrony Środowiska UM Cieszyn oraz wsparciu rzeczowemu Nadleśnictwa Ustroń.

Całość działań przygotował i koordynował Przewodniczący Komisji Przewodniczący Komisji KOP,KK i KTP Jan Machala.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9