Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2019
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Zapal się na niebiesko dla autyzmu

2019-04-05

Zapalsie


5 kwietnia na cieszyńskim Rynku w ramach projektu „Zapal się na niebiesko dla autyzmu” odbył się happening pod patronatem Burmistrz Miasta Cieszyna Gabrieli Staszkiewicz, Starosty Powiatu Cieszyńskiego Mieczysława Szczurka oraz Dziekana Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji prof. zw. dra hab. Zenona Gajdzicy.

W trakcie tegorocznej imprezy podsumowującej projekt zaplanowano wiele niespodzianek. Wydarzenie rozpoczęło się wraz z godziną 9.00. Wtedy też na Rynku pojawiło się wielkie serce – symbol akcji. Organizatorzy zaplanowali na ten czas edukacyjne i sensoryczne warsztaty dla dzieci. Uczestnicy happeningu mogli także uzyskać podstawowe informacje na temat spektrum autyzmu.

Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewu i zabaw muzyczno - ruchowych. Nie zapomniano również o miłośnikach słodkości i łasuchach. Happening był też okazją do obejrzenia prac plastycznych dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym:„ Autyzm moimi oczami”.

Również Fundacja Słoneczna Kraina Dzieciom przygotowała atrakcje w postaci występu bębniarzy, oraz ogłoszenia wyników konkursu pt.: „Nie zarażę cię autyzmem – ale mogę optymizmem”.

- Niech cały Cieszyn zapali się na niebiesko i celebruje jednym głosem, że odmienność autystycznego świata można zaakceptować, polubić, bo dzięki niej świat jest piękniejszy. I ta odmienność daje nam radość i motywację do działań, kreowania swojej osobowości i tworzenia relacji, nie zawsze łatwych, ale i często – bezcennych – podkreślali organizatorzy akcji. I my do tych słów również dołączamy.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9