Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


UniaBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Luty 2020
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Zanurzeni w baśni ...

2019-04-08Mali czytelnicy Biblioteki Miejskiej w Cieszynie z wielkim podekscytowaniem czekają na to wyjątkowe wydarzenie - pamiątkę urodzin wielkiego duńskiego baśniopisarza H.Ch. Andersena! Wiedzą, że "Noc z Andersenem" zdarza się tylko raz jeden w roku, a uczestnikiem wyjątkowych chwil może stać się każdy czytelnik, który odwiedza cieszyńską Bibliotekę bardzo, bardzo często... A wtedy...

W granacie wieczoru z 29 na 30 marca br. Biblioteka Miejska w Cieszynie zmieniała się w miejsce magiczne. Tu z każdą upływającą chwilą rzeczywistość zdawała sie mieszać z fantazją, a dzieci krok po kroku zanurzały się w baśni ... Gdyż .. czymże innym mogło być tajemnicze spotkanie z andersenowskimi bohaterami ożywającymi w bibliotecznej witrynie za sprawą istnych "czarów" Marioli i Grzegorza Ptaków lub zjawiskowy taniec małej baletnicy w rozświetlonym wykuszu czytelni? Czym innym, jeśli nie baśniową przygodą, było wymyślanie własnych historii i spisanie ich pod czujnym okiem mistrza Andersena, ba, nawet własnoręczne wykonanie i zilustrowanie unikatowych tomików. Zaś nocny Diashow, czyli pokaz filmowy w stylu retro, trochę staroświecki , acz zdecydowanie wyjątkowy i nastrojowy, pozwolił łagodnie odpłynąć dzieciom w krainę snów...

Najpierw jednak - zabawy, upominki, przebrania, słuchanie muzyki i smakowanie wyśmienitego tortu oraz pysznej pizzy - w czasie Nocy zadbaliśmy o należytą strawę dla ducha i ciała i ...nikt nie był zawiedziony.

Zdziwienie, wzruszenie, tajemnica – takie słowa najlepiej opisują tegoroczną "Noc z Andersenem". Pozostały piękne wspomnienia i ... baśnie Andersena, które czekają na bibliotecznej półce na kolejnych czytelników.

Dziękujemy naszym sponsorom, którzy wspierają nas od lat, także w tym roku nie zawiedli i zapewnili uczestnikom Nocy z Andersenem wspaniały poczęstunek:

Firma Handlowa Wilczek Tomasz EUROSPAR ul. Stawowa 54, Cieszyn Hotel Liburnia ul. Liburnia 10, Cieszyn.


Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl