Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2020
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

SZWUNG MŁODYCH w Zamarskach

2019-04-09SZWUNG MŁODYCH to inicjatywa zamarskiej młodzieży. Miejscem spotkań młodzieży jest Park w centrum wsi. To jest ich miejsce, miejsce, które budowali i urządzali wraz z zamarskimi społecznikami. Miejsce, o które dbają i w którym czują się bezpiecznie. W Parku jest m.in. plac zabaw, siłownia pod chmurką, plac do gry w koszykówkę. Brakuje miejsca na ognisko i altany. Głos młodych jest bardzo ważny, dlatego chcemy takie miejsce wygospodarować i urządzić.

Pierwszym etapem będzie wyjazd do Cieszyna w rejon Alei Łyska, gdzie znajduje się „żywa altana” oraz do Zamku Cieszyn na wykład o dizajnie w przestrzeni publicznej. Środki zebrane podczas licytacji przeznaczymy na koszty profesjonalnych warsztatów wikliniarskich dla młodzieży, które pozwolą nabyć wiedzę jak zbudować „żywą altanę” z wierzby. Taka budowla pięknie wpisze się w nasz krajobraz. W drugim etapie młodzież razem z fachowcami wybuduje i urządzi miejsce na ognisko. Potrzebujemy zakupić materiały budowlane do tego celu.

Głównym celem projektu jest mądre i kreatywne zagospodarowanie młodzieży wolnego czasu. Młodzież zrobi solidne kroki w pracy fizycznej na rzecz dobra wspólnego i odpowiedzialności za nie, czyli za nasz Park. Podpatrzy mistrzów przy pracy - współpracy, kreatywnym myśleniu, twórczym rozwiązywaniu problemów - wzmocni wiarę w swoje możliwości.

Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk

CoderDojo w Ustroniu

Fundacja Edukacyjna Emil

Ambasador Joanna Pawlak prezeska Fundacji CoderDojo Polska

Fundacja Edukacyjna Emil działa od 2015 roku. Zajmujemy się edukacją, dążymy do zmian w polskiej oświacie. Na co dzień organizujemy warsztaty dla dzieci z edukacji domowej.

Jakie kompetencje są potrzebne do prawidłowego rozwoju młodego człowieka? Czy wiedza encyklopedyczna czy raczej kompetencje miękkie? Takie jak współpraca w grupie, kreatywność umiejętność wyciągania wniosków?

Wierzymy, że poprzez udział w zajęciach klubu Coderdojo dajemy dzieciom szanse na zdobywanie tych kompetencji. Dajemy dzieciom moc, moc do decydowania o sobie i swoim rozwoju.

A wszystko to osiągamy ucząc dzieci programowania. Jesteśmy wolontariuszami a zajęcia są dla wszystkich dzieci bezpłatne.

Dlatego zamierzamy zakupić zestawy do samodzielnej nauki programowania takie jak roboty PHOTON i BECREO.

Zapraszamy do wsparcia naszej inicjatywy.

SZWUNG MŁODYCH


fot. mat/pras


Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl